Eagles mistrzem hali!

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu halowego w lidze Metropolitan tytuł zapewnił sobie AAC Eagles, który w niedziele pokonał Kickers 4-3. A ponieważ w tym samym dniu Schwaben wygrał z Vikings 5-3,  a Sockers pokonał Zrisnkkiego 4-2, Eagles ma już 7 pkt przewagi nad drugim w tabeli Schwaben  i nic nie może odebrać mu już prymatu na koniec rozgrywek.

Zespół mistrza hali ligi Metropolitan – AAC Eagles

Oto komplet rezultatów siódmej kolejki i aktualne tabele

EAGLES – KICKERS 4-3 (3-0)
Bramki:  Patryk Gorajewski w 2 min, , Kuba Gurgul 14 min, Marek Golik w 18 min, Stan Micic w 29 min.
Gładkie prowadzenie 3-0 do przerwy zdawało się przesądzać sprawę w tym meczu  na korzyść Eagles. Stad może pewne rozluźnienie na początku drugiej części gry i kilka błędów w obronie  spowodowały, ze Kickers wyrównał  na 3-3. Ale już w połowie drugiej odsłony było 4-3 po celnym trafieniu Stana Micica, a później mogło paść jeszcze więcej bramek.
– Cały zespół był zmotywowany, każdy wiedział co ma robić – powiedział trener Marek Radziszewski. – Sukces cieszy, bowiem odzyskaliśmy  tytuł mistrza halowego i to na dwie kolejki przed metą. Nie pamiętam by w przeszłości taka sytuacja – tak szybkie wygranie ligi – miała miejsce. Mamy mistrza, ale gramy do końca. Chcemy zakończyć sezon  bez porażki, a nawet bez straty punktu.
W pozostałych spotkaniach:
.International – United Serbs 5-3; Vikings – Schwaben 3-5; Zrinski – Sockers 2-4; Green-White – Connections 6-0

EAGLES B – WINGS 7-2 (4-0)
Bramki: Krzysztof Kulis 2 (w 9 i 17 min), Darek Szewczuk 2 (w 6 i 36 min), Stanislav Medvec w 3 min, Robert Juszczyk w 20 min, Bogdan Żurowski w 32 min
Kolejny bardzo dobry mecz drugiego zespołu Eagles. Przepiękna bramka Bogdana Żurowskiego ozdobą spotkania.
Cały zespól grał z sercem,  po to by wygrać – skomentował Stan Makówka.
Tesla – Fire 3-0, walkower; Morava –  Inter 0-4; Srpska – Hellenic United 2-6; Lions – Magic 2-0;
1. Eagles B        7    19    55-14
2. Hellenic United        7    16    34-14
3. Lions        7    12    33-17
4. Magic        7    12    14-17
5. Fire            7    10    25-26
6. Tesla        7    10    22-31
7. Inter            7    9    31-23
8. Srpska        7    6    17-52