W kolejnej rundzie Premier Spccer League of Chicagoland doszło do zwykle pasjonujących derbów pomiędzy Wisla i Eagles. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem i z reguły trudno było przewidzieć zwycięzcę. Tym razem takich emocji zabrakło – Eagles górował od początku do końca. Glówną przyczyna słabego występu Wisly i w efekcie wysokiej porażki było to, że niemal przez cały mecz zespół gral w dziewiątkę. A przy panującym upale nie trudno było zgadnąć, czym to się skończy.
Błyskawica doznała nieoczekiwanej porażki i to w wysokich rozmiarach z najsłabszym zespołem ligi. Tak słabo grającej Błyskawicy dawno nie oglądano.
Open DIvisiom
INTERNATIONAL – WISŁOKA 3-0, walkower dla International
UNIA CHICAGO – SHOGUN WIND 3-0
Bramki: Emir Hodzic 2 Mateusz Barchan
Jak co tydzień w okresie wakacyjnym, duże braki kadrowe w zespole Unii, ale mecz toczył się pod dyktando Unii.
EAGLES – WISŁA 5-0 (1-0)
Bramki: Roland Dearborn 2, Walter 2,Gabi Wasiński
Te derby zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem i z reguły trudno było przewidzieć zwycięzcę. Tym razem takich emocji zabrakło – Eagles górował od początku do końca ,a Wisła nie zdobyła nawet honorowej bramki.
– Mecz rozegrano w bardzo trudnych warunkach – powiedział trener Eagles Piotr Śliwa. – Mieliśmy siedmiu na zmianę, a Wisła grała w dziewięciu, stąd taki wynik. Mecze w taką pogodę są ciężkie, ale cieszy wygrana.
A oto opinia trenera Wisły Artura Korzyńskiego.
– Zasłużona w pełni wygrana Eagles, który od początku do końca nas kontrolował .Boli porażka w derbac h, tym bardziej że od 20 minuty graliśmy w dziewiątkę.
S.C. CHWABEN – JAGIELLONIA 6-0
BŁYSKAWICA – PAO CHICAGO . 1-5 (0-2)
Bramka: Artur Kielar
Błyskawica doznała nieoczekiwanej porażki i to w wysokich rozmiarach z najsłabszym zespołem ligi, który do tejBłyskawica doznała nieoczekiwanej porażki i to w wysokich rozmiarach z najsłabszym zesołem ligi, który do tej pory ma tylko punkty za przyznane mu walkowery. Tak słabo grającej Błyskawicy dawno nie oglądano. Tak słabo grającej Błyskawicy dawno nie oglądano.Tylko po zdobyciu bramki na 1-2 przez Artura Kielara gra Błyskawicy nieco się ożywiła, ale tylko na moment.