Eagles i Podhale mistrzami jesieni w lidze oldboy’ow

Dobiega końca jesienna runda w Il. Metropolitan A. H. Soccer League. Na czele over-32 Division Eagles, który w ostatnich dniach wygrał dwa spotkania. Przy porażce Concordii (1-2 z Green-White) Eagles umocnił się na prowadzeniu z 22 pkt. Na drugie miejsce awansowała Calisia (17 pkt), która gładko pokonała Vikings 4-0. Dolne rejony tabeli okupuje Błyskawica North z 8 pkt (pauzowała w sobot.
W over-40 Podhale wygrało 10. mecz z rzędu i podobnie jak Eagles w over-32 Division, zapewniło sobie pierwsze miejsce na półmetku rozgrywek. W czołówce tej Dywizji jest jeszcze Royal-Wawel, natomiast słabiej spisują się Cracovia i Eagles.
Zakończenie rundy w najbliższą  sobotę.
Oto szczegóły.

Over-32 Division

CALISIA – VIKINGS 4-0
Bramki: Arek Wałęga, Radek Wawrzyniak, Robert Plewiński, Grzegorz Urbanowicz
Wynik powinien być znacznie wyższy, dwukrotnie 100-proc. sytuacji nie wykorzystał Wawrzyniak , a Tomasz Wrotoń z ośmiu metrów nie trafił do pustej bramki.
calisia-over-30Fragment z meczu: Calisia – Vikings 4-0  – Foto Jacek Jówko

EAGLES – LITHS 2-1
Bramki: Darek Dyląg,  Bogdan Żurowski.
Zanosiło się na niespodziankę, bo Eagles długo nie mógł się uporać ze słabym Liths. Dopiero daleki „strzał rozpaczy” w ostatniej minucie Żurowskiego przyniósł drugą bramkę i komplet punktów. A sytuacji niewykorzystanych było bez liku.

W zaległym spotkaniu:
EAGLES – LITHS  3-1
Bramki:  Robert Juszczyk, Mariusz Ciborowski z rzutu karnego,  Paweł Andrzejewski.

BYSKAWICA NORTH – pauzowała

cracoia-over-40Walka o piłkę w meczu:  Cracovia – United Serbs 1-3  – Foto Jacek Jówko

CRACOVIA – UNITED SERBS 1-2
Bramka: Jerzy Motolko
Pechowa porażka Cracovii, która w drugiej połowie nie schodziła z połowy przeciwnika – były słupki, poprzeczki.
Sprawa ewent. Walkoweru dla Cracovii za mecz ze Schwaben zostanie rozpatrzona dopiero na zebraniu posezonowym Ligi.

HRVAT – PODHALE 2-5
Bramki: Darek Tyszka 3, Bogdan Zawadzki z rzutu karnego,Marek Krawczyk.
Pewne zwycięstwo lidera. Podhale prowadziło kolejno: 1-0, 2-0, 2-1,3-1, 3-2 , 4-2 i 5-2.

CONCORDIA – EAGLES 9-0
Eagles cały mecz grał w dziesiątkę, poza tym bez bramkarza, stąd wysoka porażka.
***
W zaległym spotkaniu, rozegranym w minionym tygodniu Eagles przegrał z Connection 0-2.

Over-50 Division

ROYAL-WAWEL – OLYMPIC 6-0

Bramki: Madro 2, Pawula 2, Ulmaniec, Szarek
R-W; Bartosz – Guzik, Krakowiak,Trzaska, Bigosiński – Garga, Szarek,Madro, Ulmaniec – Motolko, Drewicz; wchodzili – Pawula, Kois, Sikora, Stachura.
Pierwsza polowa to obustronnie poprawna gra na całym boisku, rywale stworzyli kilka groźnych sytuacji , ale obrona w tym dniu była dobrze usposobiona. „Wawele” również przeprowadzili kilka groźnych akcji, wykorzystali w tym okresie jedną sytuacje, kiedy Tony Madro strzałem głową uzyskał prowadzanie.
W drugiej połowie  juz wyraźna dominacja waweli, którzy od początku narzucili ostre tempo, co zaowocowało kolejnymi bramkami.
W sobotę 1 listopada o godzinie 12 -ej w południe  ostatnie spotkanie rundy jesiennej z drużyną Rams.