Eagles bez straty punktu

W ostatniej kolejce halowej ligi Metropolitan było blisko sensacji – oto mistrz ligi Eagles przegrywał do przerwy z Connection, zespołem już zdegradowanym aż 0-4. Na szczęście „orły” obudziły się po zmianie stron i odrobiły straty, rozstrzygając ostatecznie mecz na swoją korzyść. Tym samym Eagles ukończył rozgrywki bez straty punktu. Wicemistrzostwo zgodnie z przypuszczeniami zostało Schwaben. Halową Major Division opuszczają Connection i United Serbs. Serbowie w decydującym meczu przegrali pojedynek o utrzymanie się z Green-White.

Tuż po ceremonii wręczenia trofeum dla triumfatorów – zespołów Eagles. Od lewej stoją; Bogdan Żurowski, Darek Szewczyk, Krzysztof Kulis, Prezes Ligi Steve Siomos i wiceprezes Eagles, twórca zespołu Eagles B – Stan Makówka, Jacek Lechowicz, Jacek Wiszniewski i Marek Kruczek                                          Foto –  Andrzej Baraniak

Degradacja United Serbs to duża niespodzianka, bo przecież zespół ten z reguły należał do najlepszych, przed rokiem  wygrał lige, podobnie było w roku 2011, natomiast w roku 2010 Serbowie byli  drudzy (za Eagles). Co się kryje za kryzysem w  serbskim klubie? Jeśli nie wiadomo o co chodzi , to z  reguły chodzi o…. pieniądze.
Eagles B zakończył sezon ciężko wywalczonym zwycięstwem nad  walczącym o awans Magic. Ale zgodnie z Konstytucją MSL – Eagles B nie może awansować do halowej Major Division, bowiem w najwyższej klasie nie mogą grać dwa zespoły z  tego samego klubu.  Chyba ze zmieni to zebranie Ligi w lipcu tego roku. A wniosek o tjką zmianę na pewno zostanie postawiony i ma szanse powodzenia.
Wtej sytuacji awans uzyskały zespoły , które zajęły drugie i trzecie miejsca – Hellenic United  i Lions.
W przerwie ostatniego spotkania sezonu nastąpiło wręczenie pucharów zwycięskim zespołom Eagles. Trofea przekazał prezes Ligi – Steve Siomos, a z zespołu mistrza  Puchr odebrał trener  Marek Radziszewski w towarzystwie Piotra Śliwy, natomiast z zespołu Eagles B – menedżer, były prezes  Stan Makówka.
Ponadto uhonorowano za wieloletnie, wybitne zasługi dla Ligi – byłego prezesa MSL  Jóżefaa Zyzdę, a zawodnicy wszystkich zespołów ( w sumie ok. 400 osób) otrzymali okolicznościowe koszulki i specjalne pogramy Ligi.,

Oto szczegóły, wyniki i końcowe tabele obu Dywizji

CONNECTION – EAGLES  4-5 (4-0)
Bramki: Nestor Hernandez 3, Mchael Kapusta, Stan Micic
Jeszcze na 7 min. przed końcem Eagles przegrywał 2-4, ale w końcówce zdołał rozstrzygnąć spotkane na swoją korzyść.  Tym razem w pierwszej połowie  nic się nie  układało. Do przerwy trener Marek Radziszewski mal trzy pełne piątki, po zmianie stron korzystał  już tylko z dwóch piątek.

EAGLES B – MAGIC 5-4 (2-2)
Bramki: Robert Juszczyk 3 (w 18, 23 i 31 min), Jacek Lechowicz w  17 min, Bogdan Żurowski w 46 min.
Zacięty, trudny pojedynek mistrza First Division .
Lions – Inter 6-6; Wings – Fire 3-1; Morava – Hellenic United 2-8;Tesla – Srpska 3-5

1.Eagles B                        9    25    63-20
2.y-Hellenic United              9    19    45-21
3.y-Lions                         9    16    42-25
4.Magic                           9    15    32-29
5.Tesla                            9    13    31-39
6.Inter                            9    10    41-35
7.Fire                              9    10    28-32
8.Srpska                       9    10    23-57