Działacze poskromili Sędziów

Już po raz trzeci rozegrano w niedzielę doroczny mecz: Sędziowie – Dzałacze Stawski Soccer League. Po dwóch meczach stan był remisowy: 1-1. trzeci pojedynek należał jednak wyraźnie do Działaczy, którzy wygrali 3-1 i po trzech konfrontacjach prowadzą 2-1.
Spotkane rozegrano na znakomicie przygotowanym boisku  Wisły przy River Rd (w przeddzień meczu prezes Wisły Ryszard Latawiec pracowicie walcował murawę).
Oto relacja

sdziowieSędziowie i kapitanowie obu drużyn – po lewej Wojtek Myrda, po prawej Sebastian Mielcarek

DZIAŁACZE – SEDZIOWIE 3-1 (1-1)
Bramki: Tomasz Wrotoń, Paweł Bartusiak, Sebastian Mielcarek – Łukasz Mianowany.
DZIAŁACZE: Mariusz Sagan – Dariusz Zajdel, Piotr Pyszniak, Darek Niewiarowski, Leszek Czerwiński, Piotr Kamysz, Piotr Polak, Tadeusz Ciężki, Lucjan Byjos, Sebastian Mielcarek, Piotr Dąbek, Paweł Bartusiak, Marek Miętus, Piotr Wiater,  Bogdan Szaflarski, Tomasz Wrotoń,
Kierownik zespołu – Marek Serafin oraz Władysław Serafin.
SĘDZIOWIE: Daniel Wójcik – Andrzej Turecki, Andrej Bajorek, Irek Mierzejewski, Andrzej Kłoda, Andrzej Milon, Kamil Krotochvil, Paweł Wydra, Wojciech Myrda, Piotr Jeleń, Łukasz Mianowany, Rafał Kulesza, Marek Zacios, Marcin Sierak, Krzysztof Bajroek, Rafał Sych. Grzegorz Misterka
Kierownk zepołu  – Słąwomir Żądło.
Zawody prowadzili – jako główny Jan Skinder, na liniach młodzi sędziowie – Hubert Repetkowski i Wojciech Gałuszka.
Z powodu kontuzji zabrakło w zespole Sędziow kilku mocnych punktów,  m. in. Jerzego  Motolko, Rafała Nachajskego, Wiesława Kozłowskiego,  Bogdana Fornalika, Andrzeja Sawickiego. Tylko przez kilka minut wystąpił Irek Mierzejewski.

bramka-na-1-0Tak się zaczęło – piłka po strzale Tomka Wrotonia (nr 19) tuż obok praego słupka wpada do bramki

W tej sytuacji zarysowała się od pierwszych minut przewaga Działaczy – z dobrze grającym na stoperze Pawłem (Piotrem) Pyszniakiem, którego w obronie  pod koniec pierwszej polowy znakomicie uzupełnił Darek Niewiarowski; z bardzo dobrym  Mariuszem Szaganem w bramce; wreszcie z żądłami w osobach Tomka Wrotonia i Sebastiana Mielcarka. Sebastian przed kilku tygodniami pożegnał się z ligową murawą, w niedzielę natomiast rozegrał ostatni mecz w ogóle w karierze  (tak nas przynajmniej straszy!) zdobywając zresztą na ukoronowanie swoich 18-letnich występów na boiskach w USA bramkę.

serafinMarek Serafin i Władysław  Serafin (w głębi) prowadzili  zespół Dzialaczy, a Sławmor Żądło (na zdjęciu poniżej) drużynę Sędziów

zadlo
Już po pierwszej połowie Działacze powinni prowadzić co najmniej 3-0 ,a było 1-1. Prowadzenie w 12 min uzyskał po szybkiej akcji Tomek Wrotoń, a wyrównał w 42 min, – po błędzie obrony – Łukasz Mianowany. Dwie dalsze okazje dla Działaczy zmarnował Mielcarek, pudłowali i inni, a po przeciwnej stronie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Marcin Sierak, który przegrał pojedynek z bramkarzem Mariuszem Saganem. Znacznie więcej pracy miał jego vis a vis – Daniel Wójcik i był on chyba postacią nr 1 na boisku. Uratował swój zespół w kilku niemal beznadziejnych sytuacjach.
Po przerwie trwało bombardowanie sędziowskiej bramki – w pewnym momencie pod zad zanotowano chyba aż pięć strzałów (piłka po jednym z nich wylądowała na poprzeczce). Ale dopiero w końcówce – najpierw Paweł Bartusiak, a następnie Sebastian Mielcarek przypieczętowali zasłużone zwycięstwo Działaczy.
A po wręczeniu przechodniego pucharu, nastąpiła część nieoficjalna, czyli podsumowanie bardzo udanej imprezy przy wspaniałym jedzeniu  (podziękowania dla Krystyna Deli i Stanisława Szymańskiego , właściciela Szymański Deli); oraz chłodzących napojach (upał doskwierał!)– to dzięki Stawski Distributing i Pulaski Marketing (wódka Sobieski). (wk)

dzialacze-druzyhna-po-meczuZwycięski zespół Działaczy z pucharem tuż po zakończeniu spotkania

sedziowi-eprzed-meczemSędziowie przed mecezm – jeszcze wierzyli w wygraną…