Wygrane zespołów Eagles, Calisia liderem

W sobotnich spotkaniach Il. Metropolitan A. H. Soccer League dwie wygrane zanotowały zespoły Eagles – w over-30 i over-40 Division. Kolejnej porażki w dywizji młodszej doznał Szymański, a w over-40 Division wygrał Calisia i  Wisła, a przegrało Podhale, Calisia jest liderem Dywizji, mając komplet 9 pkt w trzech spotkaniach.

Over-30 Division

EAGLES – CONCORDIA 4-3 (3-1)
Bramki: Sebastian Grosman, Dawid Otachel
Chociaż Concordia prowadziła na wstępie 1-0, to jednak pewne zwycięstwo zanotował Eagles, który dominował przez większą część spotkania. Mógł pokusić się o wygraną w wyższych rozmiarach, ale nie wykorzystał szeregu dogodnych sytuacji (m. in. dwukrotnie Robert Juszczyk). Udanie zadebiutował w zespole Dawid Otachel, który w kwietniu skończył 30 lat.
Eagles prowadził już 4-1, w końcówce nastąpiło pewne rozluźnienie i utrata dwóch bramek. Concordia okazała sie mocnym rywalem, wystąpiło w niej czterech zawodników Adrii.
W najbliższy poniedziałek  23 września o godz. 8 p.m. Eagels ovefr-30 rozegra zaległe spotkanie z Vikings  w Olympic Park.

SZYMAŃSKI – LIONS 1-5 (0-2)
Bramka: Józef Magiera z rzutu karnego
Wynik wskazywałby na przewagę Lions, a tymczasem to Szymański powinien gładko to spotkane wygrać. Brak w zespole napastnika (nie gra Jacek Hickiewicz) i po prostu nie ma kto strzelać bramek. Ponowne w składzie zabrakło kilku najlepszych.

Over-40 Division

CALISIA – UNITED SERBS 2-1 (0-0)
Bramki: Janusz Kołodziej z rzutu karnego, Arek Wałęga
Po wyrównanym przebiegu zwycięstwo zanotowała Calisia, która tym samym lideruje w tej dywizji (bez straty punktu, trzy zwycięstwa). Serbowie jak to zwykle czynią – wzmocnili się zawodnikami z over-30 Division, ale nic im to nie dało. Calisia prowadziła już 2-0 i dopiero w końcówce rywale zaliczyli honorowe trafienie.

PODHALE – CONNECTION 3-5 (0-1)
Bramki: Marek Krawczyk, Witek Sowacki, Robert Przygnat
Connection było lepsze i zasłużenie wygrało. Grało mądrze taktycznie – w drugiej połowie cofnęło się na własną połowę i tylko oczekiwało na okazję do kontry. Przy stanie 1-3 Robert Przygnat znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Może gdyby  wówczas padła kontaktowa bramka, gra potoczyłaby się inaczej. Ponownie zabrakło pięciu podstawowych zawodników.

WISLA – GREEN-WHITE 4-2 (1-1)
Brami:Jerzy Skowronek, Marek Wiśniewski,  Roman Witecki, Darek Sobol
Wprawdzie prowadzenie zdobyli rywale, ale jeszcze przed przerwą Jerzy Skowronek wyrównał na 1-1. Najpierw uderzył z 25 m Marek Wiśniewski  który próbował przelobować wysuniętego do przodu bramkarza. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę, ale głową celnie dobił do siatki Skowronek. Na 2-1 podwyższył po zmianie stron Marek Wiśniewski. Green-White wprawdzie jeszcze wyrównało na 2-2, ale dwie ostatnie bramki zdobyli wiślacy.

EAGLES – CRACOVIA 4-0 (2-0)
Problemem 1 Cracovii jest wiek. – Zaczynaliśmy kiedyś tym zespolę w over-30 Division, dzisiaj w naszym wieku powinniśmy być w over-50 Division – powiedział Jerzy Motolko z Cracovii. – Serce by chciało, ale nogi już nie te…
Znacznie młodszy Eagles nie mal większych problemó w łatwym zwycięstwie w polonijnych derby.