Dwie Błyskawice na czele

Po trzeciej kolejce halowej Europa League    nadal lidrem pozostaje Arsenal (Błyskawica), który wygrał trzeci mecz z rzędu i  pozostaje jedynym zespołem w Major Division bez straty punktu. Dotychczasowy wicelider Wisła przegrała z Sockers FC Blue, co kosztowało ją spadek o kilka pozycji. Na drugie miejsce wyszła Błyskawica under-23, która pokonała Wisłokę. Na trzecim miejscu Czarni Jasło i tak kształtuje się obecnie czołówka.
W First Division trzecią wygranę zanotowała Jagiellonia, która jest jedynym zespołem w tej dywizji bez straty punktu. Cenne zwycięstwa dalszych zespołów polonijnych – Poloneza, Eagles B i Czarnych Jasło B, co oznacza ich awans  w tej kolejności  tuż za prowadzącą „jagą”.

WISŁĄ – SOCKERS  FC BLUE  4-9 (0-3)
Bramki: Piotr Łagowski 2, Marco Alvarez, Mateusz Pyte’
Nie wyszedł ten mecz Wiśle. Kilk bramek starcila gjc w podwójhm oslabeu (trzech na pięciu).  Od początku wisłaa grala słabo, szybko straciła dwie bramki grając w osłabieniu. Być może sędziowie przesadzili z kartkami, ale nie ulega wątpliwości, że przeciwnik był lepszy, bardziej wybiegany, a przede wszystkim bardziej skuteczny,
Trzeba przełknąć tę porażkę i grać dalej – podsumował trener Sławek Tkacz.

CZARNI JASŁO – FC SELECT 2-1 (1-0)
Bramki: Chris Modrzejewski, Sebastian Modrzejewski
Słaby mecz Czarnych Jasło i skromne, zwycięstwo 2-1. Już po pierwszej połowie Czarni Jasło powinni prowadzić pięcioma bramkami, a było tylko 1-0. Dopiero7 min. przed końcem padła druga bramka, a na 3 min. przed  syreną  przeciwnik zaliczył kontaktowe trafienie.

AN0I0128Tak się zaczęło w meczu Czarnych Jasło z FC Select – Chris Modrzejewski trafia na 1-0

AN0I0194Sebastian Modrzejewski zdobya drugą bramke dla Czarnych Jasło

WISŁOKA – BŁYSKAWICA under-23  2-7 (1-2)
Bramk: Krzysztof Smierzchalski, Taras Dydych – Michał Walaszek, Jash  Wintenberg, Dwight Francis, Brian Zambrano, Michał Banaś, Anes Kadric, Rasin Rahmani
Skromne prowadzenie do przerwy Błyskawicy u-23, chociaż już w tym okresie Błyskawica miała optyczną przewagę. Bramki posypały się po przerwie. Przegrywając 1-6 trener Wisłoki Marcin Szmuc zastosował nietypowy przy takim wyniku manewr – wycofał bramkarza i wprowadził  do gry w polu Michała Sprocha szóstego zawodnika. Na niewiele się to zdało. Jedną  z bramek zdobył bramkarz Rasin Rahmani,  który wykopem sprzed własnej bramki, posłał piłkę do pustej bramki Wisłoki., Ciekawostka spotkania jest to, że już w pierwszej akcji meczu, dokładnie w 20 sek. prowadzenie 1-0 objęła…Wisłoka.
– Do 20 minuty graliśmy dobrze, później jednak błędy indywidualne przyczyniły się do porażki – powiedzial trener Wisłoki  Marcin Szmuc.

ARSENAL (BŁYSKAWICA) – FC MOŁDOVA 6-1 (2-0)
Bezproblemowa wygrana Arsenalu, przeciwnik  nie miał wiele do powiedzenia,

First Division
EDGEW ATER CASTLE – JAGIELLONIA 3-4 (2-2)
Bramki: Grzegorz Lorenowicz 2,  Łukasz Borys, Sebastian  Romanowski
Trudny, ale zwycięski mecz lidera. Jagiellonia cały czas prowadziła – 2-0  w okresie gdy grała w przewadze dwóch zawodników; później było 2-2, 3-2,3-3 – i w ostatniej sekundzie meczu Lorenowicz z kontry zdobył zwycięską bramke.
Przeciwnik należy do najsilniejszych w tej dywizji. Jagiellonia przed rokiem z Edgewater  zremisowała, teraz udało się wygrać, chociaż w dość szczęśliwych okolicznociach – z ostatniej kntry meczu.

CZARNI JASŁO B – PEGASUS  8-1(2-0)
Bramki: Andrew Guzman 2, Dawid Mikołajczyk, Konrad Madej 2, Evan  Cole, Krystian Wojtyło,  Dominik Jabłoński
Dobry mecz młodzieży. Dobre zachowanie zawodników w sytuacjach, gdy przeciwnicy nie chcieli grać w piłkę, tylko faulować. Rezultatem brutalnej gry Pegasus były dwie czerwone i pięć niebieskich kartek dla zawodników tego zespołu.

AN0I9955Dawid Mikołajczy zdobywa pierwsza bramke  dla Czarnych Jasło u-18                                        Zdjęcia – Jacek Jówko

CHICAGO FC – POLONEZ 6-9 (4-6)
Bramki: Dima 4, Sebastian Jarmuła 3, Krzysztof Kulis 2
Hokejowy wynik – aż 15 bramek padło w tym spotkaniu. Dobra gra Poloneza. Przy stanie 8-3 Polonez trochę odpuścił i stąd w końcówce kilka bramek dla Chicago FC.

UNIA CHICAGO – PSG 4-5 (2-1)
Bramki: Dominik Wardzała 2, Przemek Kaczkówka 2
Unia prowadziła w tym meczu 2-0, później było  2-2, 2-3, 2-4, 4-4 i 4-5. W tym meczu trzykrotnie Unia Chicago grała w przewadze, ale tylko jedną taką okazję wykorzystała do zdobycia bramki.

.
BŁYSKAWICA over-30 – AAC EAGLES  B 1-2 (1-0)
Bramki: Marek Golik, Marcin Szmuc
Dobry występ kombinowanego zespołu. W gronie 14 zawodników siedmiu było młodych i siedmiu starszych. Młodzi robią duże postępy i ta mieszanka młodych ze starszymi z over-30 coraz lepiej funkcjonuje.