Dwa Puchary Stanu dla AAC Eagles

Dwa zespoły AAC Eagles wywalczyły w sobotę na doskonałych boiskach Techny Park w Northbrook Puchary Stanu. Pierwszy zespół  był faworytem finału z Vikings i nie zawiódł, wygrywając kat, open. Wcześniej Eagles over-40 w finale tej kategorii nie dał szans drużynie Torino. Warto podkreślić, że w półfinale over-40 Eagles uporał se z aktualnym mistrzem Ameryki tej kategorii – Jakes Stars. Nie powiodło się jedynie Eaglesowi  over-30, który w finale przegrał Levskim. Była to porażka na własne życzenie, bowiem trudno zliczyć ilość sytuacji bramkowych, których Eagles nie potrafił wykorzystać.

IMG_5073001Drużyna Eagles ze zdobytym Pucharem Stanu w kat, open

W najmłodszej kat. under-23 polonijne derby na korzyść Warty rozstrzygnęłydopiero rzuty karne w meczu z Czarnymi Jasło.
Open
EAGLES – VIKINGS 4-2 (3-1)
Bramki: Daniel Delgado w 10 min,  Alan Salmeron w 33 n, Taras Dydych w 38 min., Alewx Bradley w 75 min
Od pierwszej piłki widać było, kto będzie faworytem tego finału. Grający  w pełnym składzie Eagles cały czas dominował. Kolejno: 1-0, 1-1, 2-1, 3-1, 3-2 i 4-2. Zaczęło się od bramki De;gado w10 min, a ukoronowaniem bardzo  udanego występu Eagles była czwarta, przepiękna  bramka Alexa Bradlley uderzeniem wolejem z pierwszej piłki z odległości 20 metrów. Cały zespół na czele z Piotre  Śliwą w bramce zasłużył na pochwałę

Over-30
LEVSKI CHICAGO – EAGLES  4-1 (1-0)
Bramka: Yoshi z rzutu karnego
Była to porażka na własne życzenie. Cóż z tego, że Eagles  dominował, ale nie potrafił ani jednej sytuacji bramkowej wykorzystać. Jedyna bramka padła dopiero przy stanie 4-0 dla Levskiego, z rzutu karnego. Indolencja strzelecka to nic nowego, jeśli chodzi o ten zespól.  Zdaniem trenera Roberta Juszczyka już do przerwy powinno by10-3 dla Eagles, tylu bowiem okazji bramkowych zmarnowano. To prawda, że sędziowanie pozostawiało sporo do życzenia, że wcześniej należął się może Eaglesowi rzut karny, ale nie usprawiedliwia to postawy zespołu.

Over-40
EAGLES – TORINO 4-2 (2-1)
Bramki: Marcin Szmuc 2, Paweł Dziwisz, Sebastian Skital
Po raz pierwszy w historii, Eagles over-40 wywalczył puchar stanowy w tej kategorii. Brawa dla całego zespołu, chociaż najtrudniejszą przeszkodą nie był finałowy pojedynek, ale wcześniejszy półfinał, w którym Eagles pokonał aktualnego mistrza Ameryki w tej kategorii – Jakes Stars.
Finałowe spotkanie, chociaż w miarę wyrównane, jednak przebiegało pod kontrolą Eagles. Zaczęło się od bramki Pawła Dziwisza na 1-1, a skończyło na trafieniu Sebastiana Skitala na 4-2.

Poniżej kilka zdjęć wykonanych po zdobyciu Pucharu Stanu przez AAC Eagles over-40

IMG_6133IMG_6138IMG_6143IMG_6144

Under-23
WARTA – CZARNI JASŁO 2-2 (2-2), rzutami karnymi  3-2 dla Warty
Bramki: Librado Oliveras, Adam Przytuła – Dawid Mikołajczyk, Dawid Sza-flarski
Pierwsza połowa wyrównana, chociaż dwukrotnie prowadzili Czarni Jasło. w drugiej więcej sytuacji stworzyła Warta. Wyrównująca bramka na 2-2 padła dopiero na 5 minut przed końcem pierwszej połowy, kiedy po rzucie rożnym Adam Przytuła głową skierował piłkę do siatki. Szans bramkowych po zmianie stron nie wykorzystali  Mike Burzawa i Oliveras. Natomiast obie bramki Warta straciła po błędach.