Dramatyczne ćwierćfinały w SuperPucharze

W kolejnym, trzecim już ćwierćfinale SupetPucharu Polonijnych Lig, rozegranym w środowy wieczór Dąbrovia Ustronianka wygrała z Odrowążem 3-2 (2-1). Już, już przygotowywano się do serii karnych, w których nadzieje miał Odrowąż (znakomity bramkarz Kostek Kawęcki, specjalista od obrony karnych), kiedy w ostatniej akcji meczu, po blisko 4 minutach przedłużonego czasu gry, padła zwycięska bramka dla Dąbrovii. Odrowąż kończył mecz w 9-tkę (po usunięciu z boiska Słowaka Stano – czerwona kartka bezpośrednia za słowną obrazę sędziego i Michała Matuszczyka – po dwóch żółtych. Ponadto arbiter p Wiesław Dulski odesłał „na trybuny” trenera Odrowąża Bogdana Zawadzkiego i kier., drużyny – Józefa Lenarta. Było gorąco…

Ćwierćfinały SuperPucharu Polonijnych Lig
DĄBROVIA USTRONIANKA – ODROWĄŻ 3-2 (2-1)
Bramki: Bartek Kot 2, Benjamin Stachura – Krystian Ustupski, Krystian Foote
Piłkarze Odrowąża z opóźnieniem dotarli na 31& Central , zdążyli się zaledwie przebrać przed pierwszym gwizdkiem, podczas gdy Dabrovia przystąpiła o meczu po rozgrzewce. Nic dziwnego, że po 10 minutach prowadziła już 2-0. Wprawdzie w 35 min Krystian Foote uzyskał kontaktową bramkę, ale pierwsza polowa to wyraźna dominacja Dąbrovii, a dla Odrowąża – okres stracony.
Po zmianie stron w 55 min Krystain Foote ponownie wpisał się na listę strzelców, wyrównjac stan spotkania na 2-2. Pojedynek stal się nerwowy, czego efektem były dwa wykluczenia. Osłabiony liczbowo Odrowąż (od 65 mi nw 10-tkę, a od 75 min. w 9-tke) już tylko grał na czas i rozpaczliwie się bronił, pragnąc dotrwać do serii karnych. W ostatnich sekundach przedłużonego czasu gry Benjamn Stachura zdobył zwycięskiego gola dla Dabrovii.

HALNY – IGLOOPOL 1-1 (0-0), rzutami karnymi 4-1 dla Igloopolu
Bramki: Jose Ibara – Dominik Wardzała
Dobry, szybki mecz, rozstrzygnięty dopiero w rzutach karnych. Do przerwy grający z wiatrem Halny przeważał i stworzył kilka 100-proc, sytuacji, żadnej z nich jednak nie wykorzystał. Po przerwie sytuacja się odwróciła – więcej z gry miał Igloopool i on też pierwszy zdobył bramkę Halny dążył do wyrównana, co udało się w 83 min, O zwycięstwie i awansie do półfinałów SuperPucharu zadecydowały rzuty karne. Znakomicie spisał się w tej serii bramkarz Igloopolu Marcin Pękala, który obronił dwie jedenastki, natomiast zawodnicy Halnego tylko raz trafili do bramki.