Dobry występ narciarzy TATRY Ski Club w Masters

10.osobowa ekipa TATRY Ski Cub uczestniczyła podczas weekendu w mistrzostwch Strefy Midwest, tzs\w. Masters , które rozegrane zostały na stoku Great Peak w rejonie Wasau (Wisconsin). W bardzo silnej rywalizacji (zwłaszcza kilku  świetnych narciarzy  z Minnessoty) radzili sobie bardzo dobrze, przywożąc szereg medali. Nie udalo się Szymkowi Danielowi Gąsienicy powtórzyc ub. rocznego zwycięstwa w Masters, tym razem zakonczyl zmagania na drugim miejscu. Zadecydowal o tym  błąd w pierwszym przejeździe niedzielnego giganta, Tych strat nie udało mu się odrobic. Zawody były niezwykle wymagające – w sobotę cztery przejazdy slalomu specjalnego,  w niedzielę cztery giganty. Trasy długie, czasy przejazdów – około minuty w slalomie i 50 sek. w gigancie. Dodatkowo w niedzielę był dotkliwy  mróz – o 9 rano na starcie temperatura wynosiła minus 25 st, F (w wietrze dochodziłą do minus 35 stopni!).

W sobote srebrne medal wywalczyli – Szymek Daniel Gąsienica w gruopiwe 30-35 lat i Jan Zieliński w grupie 45-50 lat;,  brązowy –   najmlodszy w ekipie, 18-letni  Mateusz Zieliński. W niedzielę Szymek Gąsienica był drugi; drugie miejsca zaeli i takze w swoich grupach Jan i Mateusz Zielinscy.  Blisko medalu., bo na czwatej pozycji ukończyl rywalizację w swojej grupie Jóżef Guzik.
Być moze medali may więcej, ale oficjalne rezultaty niedzielne i zarazem końcowe zostana podane dopieo w poneiedziałek.