DKM już w play off, Eagles o krok…

Przedostatnia kolejka sezonu w Polonijnej Lidze Siatkówki wyłoniła pierwszy zespół, który zakwalifikował się do play off, czyli stawki czterech najlepszych, walczących bezpośrednio o tytuł. Jest nim DKM, który po pokonaniu  najsłabszego w stawce Brothers  Beef Chicago 2-0 awansował na pierwsze miejsce. Niezależnie od wyniku ostatniego spotkania sezonu (z Eagels), DKM znajdzie się w gruoie najlepszych.  Bardzo blisko awansu do play of jest Eagles. Kolejny zespół do play off może zostać wyłoniony w pojedynku: Homies – Zahid UA. Nie traci nadziei  Bereza Inernational., która w ostatnim swoim  meczu spotka się z najsłabszym w stawce  –  Brothers Beef.

Wszystkie spotkania X kolejki zakończyły się w dwóch setach. Kolejne dobre spotkanie rozegrali siatkarze Eagles. Pierwszy set był wprawdzie wyrównany ,ale w drugim Eagles dominował, okresami prowadząc nawet 10. punktami. DKM męczył się w drugim secie i z Brothers, ale ostateczne wygrał w dwóch setach, czyli za trzy punkty,
Oto wyniki i aktualna tabela (kolejno ilość gier, punktów i stosunek setów-)

AAC Eagles – Zahid UA -0 (26-24, 25-18).
Bereza International – Homies VBC 2-0 (25-17. 25-20
Brothers Beef Chicago – DKM 0-2 (21-25, 24-26)

1.    DKM                          9    17    14-10
2.    Homies  VBC             9    15    12-10
3.    AAC Eagles                 9    15    11-10
4.    Zahid UA                       9    14    11-10
5.     Bereza International     9    12    10-11