Derby w over-40 ligi odboyów Metro dla Wisły

W inauguracyjnej kolejce Il. Metropolitan A.H. Soccer League w „krakowskich” derbach w over-40 spotkały się zespoły Cacovii i Wisły. Wyraźnie lepsza była Wisła. Calisia po przypadkowo  straconej bramce przegrała z Connection. W tej samej dywizji Eagles wysoko pokonał United Serbs, grajac nareszcie w pełnym składzie. Jeśli tak będzie dalej to może odegrać i w tej dywizji czołową rol.ePiłkarze Chicago Force w over-30 Divison w zaledwie 7-osobowym składzie po pierwszej połowie przegrywali ze Schwaben 1-9 i na drugą połowę już nie wyszli. Bedziel pewnie walkower. Mistrz ligi – Eagles przełożył swój inauguracyjny pojedynek na 1 maja.

CHICAGO FORCE – SCHWABEN 1-9
Malo być na meczu 13 zawodników Force, a tymczasem zjawiło się zaledwie siedmiu. W rezultacie Schwaben prowadziło do przerwy 9-1. Na dodatek kontuzji doznało dwóch dalszych piłkarzy i na drugą połowę Force już nie wyszło.  Będzie zapewne walkower  3-0 dla Schwaben.

Eagles – United Serbs – przełożony na 1 maja

CONNECTON – CALISIA 1-0 (0-0)
Po dobrej grze, grająca w pełnym składzie Calisia jednak przegrała z Connection. Jedyna bramka przypadkowa –  piłka po kilku rykoszetach wpadła do siatki .  Inna sprawa, że już w pierwszej połowie Calisia powinna prowadzić, bowiem Arek Wałęga znalazł się trzy razy sam na sam z bramkarzem ale ani raz nie udało ku się zamienić tych okazji w bramkę. Grę utrudniał fatalny stan boiska,  w efekcie kontuzji doznali Radek Wawrzyniak i Paweł Łukasik.

EAGLES – UNITED SEARS 6-1 (1-0)
Braki Maros Havran, Robert Sempoch. Grzegorz Korzeniowski, Robert Jusczyk,  Miro Navrat, Artur Kostrzewa
Zdecydowana przewaga Eagles i udany rewanż za ub. roczną porażkę z tym zespołem.

CRACOVIA – WISŁA 1-4 (1-2)
Bramki: Darek Pawlik (samobójcza) – Krystian Hańczyn z rzutu karnego, Bogdan Burda, Marek Wiśniewski Grzegorz Niedojadło
Zaczęło się pomyślnie dla Cracovii, która objęła prowadzenie po tym gdy po strzale  Ryszarda Burego i rykoszecie, piłkę skierował do własnej bramki Darek Pawlik, Później jednak dominacja Wisły była bardzo wyraźna  i końcowy wynik odpowiada temu co działo się na boisku. Cracovia w tej dywizji ma problemy kadrowe – skorzystała z kilku starszych zawodników z zespołu Royal/Cracovia over-48, ale to nie wystarczyło….

Over-48 Division

GUINNES – VICTORIA 1-2 (0-1)
Bramki: Hector, Zdzisław Wawrzyńczyk
Udany początek sezonu w wykonaniu Victorii. Zespół dopiero się zgrywa – w kadrze aż 20 zawodników. Pojedynek z debiutujący w lidze Guinnes był wyrównany, może z lekką przewagą naszego zespołu.

EAGLES – UNITRED SERBS  – brak wyniku

GREEN-WHITE – ROYAL/CRACOVIA 0-2 (0-1)
Bramki: Piotr Kosmala, Ryszard Pawula
Trudny pojedynek mistrza ligi z debiutującą w tej dywizji Green-White. Pojedy-nek toczył się z lekką przewagą Royal/Cracoovia, ale  i rywale mieli okazje d zdobycia bramki.