Derby dla Wisły, Błyskawica wciąż zwycięska

W Premier Scocer League w sobotę rozegrano polonijne derby, w których spotkały się Wisła i Igloopol. Wygrała nieznacznie Wisła, chociaż przeniegu gry remis byłby chyba najbardziej sprawiedliwym rezultatem.
W niedzielnym spotkaniu Major Division tej lkigi Błyslawica bezproblemowo odparwila kolejnego rywala, wygryając z FC Tank 5-1.

ARLINGTON ACES LIGHTNING – FC TANKS 5-1 (3-0)
Bramki: Brian Olsen 2, Tony Lanera, Clinton Eemae, Tom Clark
Na grząskim boisku, z wysoką trawą obu zespołom nie grało się łatwo, Tym niemniej Błyskawica dominowała. Było gorąco do tego stopnia, ze sędzia dwukrotnie zarządził dodatkowe przerwy na… wodę

Over-30 Division Red
IGLOOPOL – WISŁA 1-2 (1-1)
Bramki: Dominik Gale – Tomek Faron, Piotr Sztafa
Już w 2 min Igloopol objął prowadzenie . Po wrzutce w pole karne Joe Telucha, Dominik Gawle głową umieścił piłkę w siatce. W pierwszej połowie oba zespoły miały szereg okazji do zdobycia bramek – ze strony Igloopolu szans nie wykorzystali Marek Demczuk, Tomek Bednarek i Dominik Gawle; Wisła natomiast miała na koncie dwa słupki po strzałach Marka Wiśniewskiego i Jakuba Ściempida. Ostatecznie padł w tym okresie tylko jeden gol –„ bramkę do szatni” uzyskał Tomek Faron.
Po zmianie stron w 65 min padło rozstrzygniecie. Piotr Sztafa popisał się wrzutką nad bramkarzem, piłka odbiła się jeszcze od Sylwestra Piekło i wpadł o siatki. Był to właściwie samobójczy gol. Ostatnie 25 min Igloopol mocno naciskał , ale wiślacy umiejętnie się bronili i dowieźli zwycięski wynik do końcowego gwizdka