Blyskawice nadal zwycięskie, derby dla Igloopolu

Obie Błyskawice nadal zwycięskie – w niedziele wygrały kolejne swoje pojedynki s Premier Soccer League. Pierwszy zespół pokonał Naperville Strikers, jedyny obo Błyskawicy   zespół, który nie stracił wcześniej ani jednego punktu.  W ten sposób Błyska-wica A uczyniła kolejny krok w drodze do obrony tytułu mistrza ligi. Natomiast Błyskawica B, grając w większą część meczu tylko w ósemkę (!)  pokonała Arlington Aces Arsenał. Duże brawa dla tych chłopców, którzy grali w tym meczu, bo dali z siebie wszystko. Ale opłaciło się.

W bardzo ciekawym, pełnym dramaturgii spotkaniu derby w over-30 Division tej ligi, Igloopol pokonał Wisłę. Była to pierwsza wygrana Igloopolu z Wisła – wczesnej trzy razy derby kończyły się remisami, raz wy-grała Wisła. Nie doszedł do skutku pojedynek Tarnovii z Horsebox – Tarnovia nie mogła skompletować składu Czy będzie walkower dla przeciwnika, czy tez mecz zostanie powtórzony?

Open Division
BLYSKAWICA A – NAPERVILLE STRIKERS 3-2 (1-1)
Bramki: Meaney, Figlos, Phil Edi z rzutu karnego
Zaczęło się niedobrze, bowiem  w 12 min przeciwnik objął prowadzanie. Ale w 5 minut później Meaney wyrównał na 1-1. Pierwsza połowa wyrównana. Po zmianie stron Błyskawica miała więcej  z  gry i objęła prowadzenie 3-1. Do-piero na 5 min przed końcem gry z rzutu karnego Strikersi zdobyli kontaktową bramkę. W sumie wygrana Błyskawicy w pełni zasłużona. Trener Traversa miał aż 18. zawodników do dyspozycji.
Był to bardzo trudny pojedynek, rozegrany na doskonale przygotowanym boi-sku w Obozie PNA w Yorkville. Przeszkadzał tylko upał, zresztą sędzia za-rządził dwukrotne przerwy na ochłodzenie się wodą.

BLYSKAWICA B – ARLINGTON ACES ARSENAL 3-2 0-1)
Bramki: Saverio Traversa 3
Błyskawica B zaczęła w… siódemkę, później dojechało jeszcze dwóch za-wodników, ale przez większą część spotkania grano zaledwie w ośmiooso-bowym składzie. Błyskawica dwukrotnie w tym meczu przegrywała (0-1 i 1-2), ale dzięki niezwykle ambitnej postawie młodych zarodników, którzy wykazali się ogromnym zaangażowałem,  zdołała rozstrzygnąć spotkane na swoją ko-rzyść.

Over-30 Divison
WISŁĄ – IGLOOPOL 1-2 (1-0)
Bramki dla Igloopolu: Wojtek Wojdyło, Marek Demczuk
Ciekawie przebiegał ten pojedynek.  W 10 min. za faul na Marku Demczuku arbiter dyktuje rzut karny dla Igloopolu. Wykonuje go sam poszkodowany, ale nie trafia w światło bramki.  W pierwszej połowie trafia natomiast Wisłą, która obejmuje prowadzenie. W czasie przerwy do Igloopolu dojechał Przemek Zia-rek i od tej chwili gra zespołu wyraźnie nabrała rumieńców. Efektem była bramka na 1-1, po pięknie wykonanym przez  Wojtka Wojdyłę rzucie wolnym zza narożnika pola karnego.  Później rzut karny ma Wisła, ale Krystian Hańczyn trafia w poprzeczkę i wynik nie ulega zmianie.  Rozstrzygniecie padło po tym gdy Marek Demczuk wyszedł na pozycje sam na sam i pewnie umieścił piłkę w siatce.
Obie strony miały po kilka doskonałych dalszych okazji.