Dąbrovia nowym liderem

Wykorzystując przerwę w grze dotychczasowego lidera Czarnych Jasło, na prowadzenie w Stawski Soccer League  wyszła Dąbrovia Ustronianka. Bardzo udany początek sezonu dla zespołu Piotra Polaka – dwie wygrane  i jeden remis. Umocniła się w czołówce Jagiellonia, która wygrała z Igloopolem. Słabo natomiast spisuje się Polonez, który po porażce w pierwszej kolejce z Czarnymi Jasło, w niedzielę z trudem wygrał z debiutantem – młodzieżowym Champions Academy. Do niespodzianki w tym meczu było blisko!
Oto szczegóły i aktualna tabela

DĄBROVIA USTRONANKA – HETMAN 3-1 (0-1)
Bramki: Bartek Kot, Darek Kiełbasa, Emanuel Paz – Arkadiusz Slis
Mecz pod dyktando Dabrovii, ale prowadził Hetman 1-0 po kontrze, przeprowadzonej tuż przed przerwa.  Po zmianie stron nadal trwała dominacja Dabrovii,  która najpierw wyrównała, ale drugą bramkę zdobyła dopiero w 80 min gry. Późnej Hetman miał szanse na wyrównanie, ale jej nie wykorzystał. Natomiast w ostatniej minucie gry Emmanuel Paz przypieczętował sukces Dąbrovii,  strzelając trzecią bramkę. Powrót do zespołu Dabrovii po dłuższej przerwie Darka Kiełbasy.

IGLOOPOL – JAGIELLONIA 1-2 (0-1)
Bramki: Mateusz Jasiński, Adam Wilczewski – Tomasz Chlebowicz
Dobre obustronnie spotkanie, z którego zwycięsko mogła wyjść każda ze stron. Więcej szans wykorzystali podopieczni Stanisława Łyska i oni zainkasowali komplet punktów.  Pierwsza połowa dla Jagiellonii, druga – remisowa, ze wskazaniem na Igloopol.
To zwycięstwo zawodnicy „Jagi” dedykują Rafałowi Łyskowi i jego małżonce Anecie, którym urodziła się córka – Gabrysia.

Ponizej kilka zdjęć ze spotkania Jagiellonii z Iglopolem

CHAMPIONS – POLONEZ 1-2 (0-0)
Bramki: Michał Hriso z rzutu karnego – Paweł Kozaka, Dominik Bucior
Słaby występ Poloneza i z trudem, dość szczęśliwie odniesione zwycięstwo; Champions posiadali przez 65-70 proc czasu przewagę, prezentując się bardzo dobrze. Wciąż jednak brak odpowiedniego doświadczenia i ogrania. Na dodatek zabrakło w Champions bramkarza, którego zastąpił… trener Sebastain Skital.
W Polonezie ostatni występ przed środowym odlotem do Polski zanotował Dominik Bucior. Na pożegnanie popisał się efektowną bramką.

Trener Sebastian Skital prowadzi odprawę z zawodnikami Champions Academy – a poniżej dalsze zdjęcia z mczu tego zespołu z Polonezem