Czy za tydzień Eagles będzie mistrzem?

Szósta kolejka nie przyniosła zmian na szczycie, zarówno w Major, jak i First Division halowej ligi Metropolitan. Oba zespoły  Eagles wygrały swoje spotkania – Eagles A w Major, a Eagles B w First Division i utrzymały prowadzenie. Do końca rozgrywek pozostały trzy kolejki i szanse na wygranie obu dywizji przez nasze zespoły coraz większe. W Major Division dwa remisy rywali lidera – co sprawiło, że Eagles ma już 5 pkt przewagi nad Vikings i 7 pkt nad Schwabedn i Zrinskim. Jeśli za tydzień Schwaben wygra z Vikings, a Eagles upora się z Kickers, to na dwi kolejki przed metą „orły” mogą zapenić sobie tytuł mistrza.
Oto szczegóły i aktualne tabele

EAGLES – INTERNATIONALS 4-0 (3-0)
Bramki:  Eric Cervantes 2 (w 12 i 39 min), Kuba Gurgul w 10 min, Patryk Gorajewski w 17 min.
Nie był to nasz najlepszy występ – przyznał po meczu trener Marek Radziszewski. –  Ale cieszymy się, że nie straciliśmy bramki, a przeciwnik nie przebierał w środkach. Dużo fauli z ich strony, w efekcie kontuzja Abthony’ego Selvaggi, a kilkakrotnie rzucany był na ziemie Kuba Gurgul. Przez to zaczęliśmy trochę nerwowo, ale później wszystko się pookładało i druga polowa była już lepsza.
W pozostałych spotkaniach:
Sockers – Green-White 7-2;  Connection – Kickers 1-6; United Serbs – Vikings  3-3;     , Schwaben – Zrinski 4-4

EAGLES B – LIONS 6-4 (4-3)
Bramki: Jacek Lechowicz 2 (w 4 i 11 min), Łukasz Paszko 2 (w 19 i 24 mn), Krzysztof Kulis w 11 min.,  Marek Serafin w 25 min.
Trudny mecz z jednym z zespołów czołówki . Kiedy po 10 min Lions prowadziło 3-1, zapowiadało się, że może być źle. Ale jeszcze przed przerwą Eagles zdobył trzy bramki, wychodząc na prowadzenie 4-3. Po przerwie dominował, odnosząc zasłużone zwycięstwo.
Utracone bramki to wynik stosunkowo prostych błędów w obronie. Dobrze spisał się w bramce Marek Kruczek, który wybronił w dwóch 100-proc sytuacjach.
Hellenic United – Wings 7-0; Magic – Tesla 9-4; Fire – Morava 11-2 ;  Inter – Srpska 10-2
1.Eagels B        6    16    48-12
2.Hellenic United        6    13    28-12
3.Magic        6    12    23-19
4.Fire            6    10    25-23
5.Lions        6    9    31-17
6.Tesla        6    7    19-31
7.Srpska        6    6    15-46
8.Inter        6    6    27-23