Czarny Dunajec ponownie na czele

Czwarta kolejka rewanżowej rundy w Lowell Foods Liga Podhalańska przyniosła ponownie zmianę lidera. Szaflary tylko przez tydzień cieszyły się prowadzaniem. W niedziele przegrały z Oarwa 2-5, a ponieważ  Dunajec wygrał – wprawdzie skromnie bo tylk 1-0,  ale jednak –   z Odrowążem, zespół mistrza ligi powrócił na pierwsze miejsce. Bardzo silny zespół zmontowała na wiosnę Orawa. Przekonały się o tym właśnie Szaflary.  Orawa zapewne nie powiedziała jeszcze ostatniego  słowa. Na razie ma już pewne miejsce na podium, ale jej ambicje sięgają na pewno wyżej niż trzecie miejsce. O wszystkim, czyli o układzie pierwszej trójki,  może zadecydować spotkanie: Orawa – Czarny Dunajec, które rozegrane ostaei 15 maja. Na razie  Dunajec wyprzedza Szaflary o dwa punkty i Orawę o trzy punkty.

ODROWĄŻ – CZARNY DUNAJEC 0-1 (0-0)
Bramka: Paweł  Rychtarczyk
Pierwsza polowa słaba w wykonaniu Dunajca.  W tym okresie Odrowąż mógl prowadzić, ale piłka po strzale Marka Sandrzyka wylądowała na słupku. Dopiero po przerwie Dunajec przycisnął, ale zdobył tylko jedna bramkę. Po rzucie rożnym do piłki wyskoczył Paweł Rychtarczyk i głową umieścił ja w siatce.
,
ORAWA – SZAFLARY 5-2 (2-1)
Bramki: Piotr Chrobak, Stefan Mjatowic, Andrzej Gąsienica, Robert Ortega, Frank Avila – Patryk Paprocki, Alex Budac z rzutu karnego
Szaflary przez większą część spotkania atakowały ale nadziewały się na zabójcze kontry Orawy.

HALNY –  RATUŁÓW  3-3 (1-2)
Bramki: 0Sebastian Villega 2, Migela Costa – Jakub Opioła 2, Michał Ciężczak
Kolejnym nie najlepszy występ Halnego, W  jego szeregach zabrakło bramkarza – bronili zawodnicy  z pola: w pierwszej połowie  Andrzej Petuchow,  w drugiej – Kuba Sidor.

PODCZERWONE – WATRA-BIAŁKA 0-0
Spotkanie wyrównane, podział punktów sprawiedliwy.

1.Czarny Dunajec        11    25    38-17
2. Szaflary                     11    23    43-23
3. Orawa                         11    22    31-22
4. Halny                11    16    32-19
5. Watra-Białka            11    13    19-36
6. Podczerwone            11    11    15-31
7.Odrowąż                       11    9    16-22