Czarny Dunajec samodzielnym liderem

Piąta kolejka sezonu w Lowell Foods Liga Podhalańska przyniosła remis w m,eczu czołowych zespolów – Orawy i Halmegbo, natomkakst Czarni pewne polkonali Podczerwone  i umocnili się na prowadzeniu. Niespodzianką byla poraka – i to wyraźna – Odrowąża ze słowackimi TATRAMI. A wydawalo się już, że były mistrz Ligi wraca do równowagi po nieudanym poprzednim sezonie. Nadal bez punktu pozostaje Ratułów.
Oto szczegóły i aktualna tabela

CZARNI CZARNY DUNAJEC – PODCZERWONE 3-0 (1-0)
Bramki: Paweł Rychtarczyk, Michał Kowal,  Tomasz Cikowski
Pierwsza połowa w miarę wyrównana, do 35 min utrzymywał się wynk bezbramkowy. Po utracie drugiej bramki Podczerwone wyraźnie się załamało.

ODROWĄŻ – TATRY 1-3 (1-1)
Bramka dla Odrowąża – Mario Kawęcki
Zaskakująca porażka Odrowąża, który zagrał bardzo słabo, bez woli walki.. Jeszcze przy stanie 1-1 Odrowąż miał szanse na zdobycie drugiej bramki – po rzucie wolnym Krystiana Ustupskiego, bramkarz TATR sparował piłkę przed siebie, ale Krzysztof Słodyczka z dwóch metrów nie trafił do pustej bramki. Była to jedyna okazja Odrowąża. Z niewyleczona kontuzja wystąpił Mario Kawęcki, który po przerwie musiał już opuścić boisko.

HALNY – ORAWA 1-1 (1-1)
Bramki: Iver Rodriguez – Marek Hornik
Ciekawe, stojące na dobrym poziomie spotkanie. Obie strony miały okazje do rozstrzygnięcia pojedynku na swoją korzyść, ale w sumie remis nie krzywdzi żadnej z drużyn. Prowadzenie dla Halnego zdobył Rodriguez, uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego. Orawa wyrównała po wrzutce z rzutu wolnego w pole karne, gdzie w zamieszaniu trafił w piłkę Marek Hornik.

RATUŁÓW – SZAFLARY 1-4 (0-3)
Bramki: Stanisław Szwab – Dariusz Ślębarski, Danel Zarębczan, Raał Groński
Po 20 minutach było już 3-0 dla Szaflar i Ratułów w ptraktyce przestał walczyć.

1.Czarny Dunajec    5    12    19-8
2.Halny                       5    10    12-8
3.Szaflary                5    7    12-9
4.Osdrowąż             5    7    7-7
5.Odrowąz             5    7    11-10