Czarni Jasło wciąż bez straty punktu

Czwarta kolejka w Stawski Soccer League nie przyniosła zmian na pierwszych trzech miejscach. Mistrz Ligi Czarni Jasło pewnie pokonali Champions Academy 5-0 i nadal są zespołem bez straty punktu i doskonałym bilansem bramkowym: 20-1. Druga lokatę utrzymała Jagiellonia, która zremisowała z Polonezem. Pierwszy punkt w tym sezonie uzyskał Hetman, natomiast bez zdobyczy punktowej pozostaje Champions Academy.
Oto wyniki i aktualna tabela

JAGIELLONIA – POLONEZ 2-2 (1-1)
Bramki: Piotr Sztafa, Roberto Ayala – Sebastian Jarmuła, Łukasz Paśko
Do przerwy przewaga Polonea, po zmianie stron walka wyrównana. Polonez był chyba bliższy wygranej (sam na sam Sebastiana Jarmuły, poprzeczka po rzucie wolnym Wojtka Kapuścika). Obie strony kończyły mecz w 10-tkę. W Polonezie w 80 min za die żółte musiał opuścić plac Łukasz Paśko.
Polonez  nie miał nikogo na zmiany, co na pewno wpłynęło na słabsza postawę w drugiej fazie gry. Prezes klubu Marek  Rejdak  ma żal do tych szczególnie zawodników, którzy  nawet nie powiadomili go telefonicznie wcześniej, że nie będą obecni.

IGLOOPOL – HETMAN 3-3 (3-0)
Bramki: Tomasz Sołek, Piotr Myszka, Oleg Surma – Mateusz Cyran, Krzysztof Pytel, Sebastian Sedrowicz
Kiedy do przerwy Igloopol prowadził 3-0, wydawało się, że jest już po meczu  Po zmianie stron Hetman zaatakował, do końca walczył ambitnie i w efekcie doprowadził do remisu. Wyrównująca stan meczu bramka padła do pieto w 86 min gry.

CHAMPION ACADEMY – CZARNI JASŁO 0-5 (0-1)
Bramki: Łukasz Kluska 2, Kamil Szczepański 2, Piotr Hachaj z rzutu karnego
Do przerwy skromne 1-0 lidera, a wcześniej – przy stanie 0-0 Łukasz Kluska nie wykorzystał rzut karnego (za faul na Marku Szcześniaku). Jedenastkę obronił bramkarz Champions, Wyglądało na to, że zawodnicy Czarnych Jasło chcą na stojąco wygrać to spotkanie. W drugiej połowie zagrali już lepiej – efektem cztery dalsze bramki, w tym jedna z kolejnego rzutu karnego. Oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu – w Champions tuż po wznowieniu gry po przerwie drugą  żółta kartek zobaczył Bartek Piekut , w Czarnych w 87 mon – również po drugiej żółtej musiał opuścić boisko Łukasz Pieniążek.

Poniżej kilka zdjęc z meczu; Czarni Jasło – Champions Academy

Łukasz Kluska (pierwszy z prawej ) pierwszego karnego nie wykorzystał – piłkę obronił bramkarz…

…ale niebawem zrehabilitował się – piłka po jego strzale z akcji w tej samej połowie, utkwiła w górnym, prawym rogu bramki