Czarni Jasło w drugiej rundzie pucharu stanowego

Wyjazdowe (w Kankakee) spotkanie pierwszy rundy pucharu stanowego pomiędzy miejscowym Steel City i Czarnymi Jasło przyniosło zasłużony sukces polonijnego zespołu i jego awans do drugiej rundy.
Oto relacja trenera Macieja Orłowskiego
Wygraliśmy pierwsza rundę pucharu stanowego z Steel City 3-1 (2-1). Pierwsza bramka padła  po świetnej akcji; Szczęśniak-Kowalczyk-Szatko. Patryk doskonale przyłożył po długim słupku. Po pięciu minutach przeciwnik wyrównał, ale nie rezygnowaliśmy i tuż przed przerwą świetnie i celnie trafił  Mikołaj Kowalczyk. Pod koniec pierwszej połowy bramkarz rywala brutalnies sfaulował Patryka Szatko i otrzymał czerwoną kartkę. Pomimo tego że rywale grali w osłabieniu, długo czekaliśmy na trzeciego gola. Stało się tak, gdy Marcin Kieta  świetnie podał do Patryka Szatko, który dośrodkował, a celnie na bamkę uderzył głową Mario Waksmundzki,
W tym potkaniu szczególnie trzeba pochwalić Patryka Szatko, który był autorem bramki, zaliczył asystę i przyczynił się do wykluczenia  z gry bramkarza przeciwnika. W końcówce spotkania przydało się doświadczenie Łukasza Pienążka i Jose Mendozy, którzy uspokoili grę i przyczynili się do końcowego sukcesu naszego zespołu.
Brawo Czarni Jasło. brawo drużyna!

I runda pucharu stanowego

CZARNI  JASŁO –  STEEL CITY FC 3-1 (2-1)
Bramki: Patryk Szatko, Mikołaj Kowalczyk, Mario Waksmundzki
***
•    Wcześniej odpadła z pucharu Wisłoka Chicago, która przegrała 3-4 z DeKalb County United

•    Eagles rozpocznie rywalizację w pucharze stanowym od drugiej rundy i spotka się ze Schwaben, które w pierwszej rundzie pokonało  Edgewater Castle FC. Pojedynek ten najprawdopodobniej zostanie rozegrany w środę 9 czerwa o godz. 8 p.m. w Bensenville.

•    Warta natomiast  zagra w pierwszej rundzie  pucharu stanowrgo  z Minyor Chicago  8 lub 9 czerwca