Czarni Jasło powiększają przewagę

Po dziewiątej kolejce Premier Soccer League of Chicagoland Czarni Jasło po-większyli przewagę na kolejnymi zespołami, bowiem w meczu Błyskawicy z SC Hammers padł remis; podobnie tylko zremisował kolejny kandydat do czołowego miejsca – Wisłoka. Lider ma obecnie aż pięć punktów przewagi nd Hammers i Wisłoką, a dodatkowo o jeden mecz mniej rozegrany od rywali. Podczas weekendu dwa razy grała Błyskawica – w piątek wygrała z C1 United 6-1, a w niedzielę zremisowałą z S.C. Hammers 5-5. I był to mecz kolejki. Pierwszą połowę Błyskawica grała w 9-tkę –  w dodatku bez bramkarza –  i przegrywała już 1-4. Po zmianie stron doszło dwóch, ale tylko dwóch do składu, czyli 11-tka bez możliwości dokonywania w upale zmian i pomimo tego Błyskawicy udało się doprowadzić do wyniku 5-5. Emocji nie brakło do ostatniej minuty.
W polonijnych derbach kolejnej porażki – na dobrze przygotowanym po sobotniej ulewie boisku przy River Rd –  doznała Wisła w pojedynku z Czarni Jasło. Tylko remis Wisłoki z meczu z C1 Unitwed to przykre zaskoczenie. Bez gry, czy walkowerem zdobyły punkty Jagiellonia i Polonez. Czy rywale przestraszyli się upalnej aury?

Major  Division

B ŁYSKAWICA – C1 UNITED 6-1 (2-0)
Bramki: Eryk Lyndoff, Patryk Knap 2, Daniel Dąbrowski
{Piątkowy mecz bez historii, pod pełną kontrolą Błyskawicy

BŁYSKAWICA –  HAMMERS 5-5(1-4 )
Bramki:, Patryk Knap 3, Eryk Lyndoff  2
Dramatyczny pojedynek Błyskawicy z kandydatem do tytułu. Całą pierwszą połowę Błyskawica w temp 90 stopni F. grała w dziewiątkę, na dodatek bez bramkarza, którego zastąpił Hubert Szeląg, bowiem żaden z dwóch etatowych bramkarzy tego klubu nie pokazał się na boisku.
Po przewie dojechało jeszcze dwóch dalszych zawodników , tak że zespół grał juz 11-tką, ale oczywiści e bez możliwości dokonywania jakichkolwiek zmian. W tej sytuacji, w tych warunkach osiągnięcie remisu jest sukcesem. Emocji nie brakowało, a wymiana ciosów trwała do końca. Była nawet szansa na wygranie, bowiem Błyskawica miała na koncie poprzeczkę, a w końcówce,  przy stanie 5-5 Patryk Knap zamiast podać do nieobstawionego Eryka Lyndoffa, próbował strzelić z niedogodnej pozycji. Knap, który wszedł do gry dopiero w drugiej połowie, popisał się jednak hat-trickiem. Emocji nie brakowało do ostatniej sekundy gry. W osiągnięciu remisu duża  zasługa znakomicie spisującej się obrony Błysawicy. Kolejno było: 0-1, 1-1, 1-2,1-3, 1-4, 2-4, 3-4, 4-4, 4-5 i 5-5.

UNIA CHICAGO – PEGASUS 1- 6 (0-2)
Bramka: Kevin Kozioł
Brakowało zawodników. Zjawilo się tylko 11 chętnych do gry, nawet trener  Łu-kasz Mikołajczak – chociaż nie z pełni wyleczoną kontuzja – musiał wspomagać kolegów na boisku. W dodatku zabrakło bramkarza.  Bez Patryka Iwanka środek pola został całkowicie  oddany rywalom. A ci mieli 18 zawodników do gry i oczywiście dokonywali częstych zmian,. Unia w panującym upale nie wytrzymała kondycyjnie Jedyna bramka padła przy stanie 4-0 dla Pegasus.

JAGIELLONIA – THUHDER SPORTS CLUB  3-0, walkower dla Jagiellonii
Cztery godziny przed meczem Jagiellona dowiedziała sie, że Thunder Sports Club nie przyjedzie. Czy było dla nich za gorąco?

WISŁA – CZARNI JASŁO 1-3 (1-0)
Bramki; Konrad Malinowski – Michał Szaflarski głową,  Marcin Radkosz głową, Marek Szczęśniak z rzutu karnego
Na doskonal e przygotowanym przez „wiślaków” po sobotnich deszczach boisku przy River Rd, polonijne derby padły łupem Czarnych Jasło. Wisła zmobilizowała na to spotkanie kilku starszych zawodników, m. in. w bramce wystąpił Marek Łoś i do przerwy prowadziła 1-0 po bardzo ładnym uderzeniu Konrada Malinowskiego. Ten sam zawodnik miał jeszcze szansę na kolejne trafienie, ale będąc sam na sam z bramkarze, uderzył wprost  w niego. Po zmianie stron dominacja lidera była już wyraźna, a ,jej efektem trzy kolejne bramki. Końcowy wynik został ustalony dopiero w 90 min., kiedy po faulu na Łukaszu Szczęśniaku, Marek Szczęśniak wykorzystał rzut karny dla Czarnych Jasło.

.WISŁOKA – C1 UNITED 2-2 (0-0)
Bramki: Wiesław Ras, Maksym Salamakha
Wisłoka  po słabej grze tylko zremisowała z C1 United. Do przerwy nie padły bramki. Po zmianie stron dwie bramki z kontr uzyskał mało liczący się w stawce C1 United, obejmując prowadzenie 2-0. Zapowiadało się na sensację  Trochę to zmobilizowało Wisłokę, ale udało się tylko doprowadzić do wyrównania. Panujący upał nie tłumaczy nieudanego tym razem występu polonijnego zespołu.

Over-30 Division Red’

CONNECTION  – BŁYSKAWICA  2-3 (2-2)
Bramki: Brayen Olson, Alex Stawropolus, Mike C.
Zaczęło się od bramki dla Błyskawicy, później dwa kolejne trafienia zaliczył przeciwnik. Jeszcze przed przerwą Błyskawica wyrównała na 2-2.A później – pomimo iż grała całe spotkanie tylko 10-ma zawodnikami –  zdobyła trzecia bramkę i zasłużenie wygrała.