Czarni Jasło ponownie liderem

Na pozycje lidera w Premier Soccer League of Chicagoland powrócił zespól Czarnych Jasło, który w niedzielę wygrał walkowerem z Borrachos S.C. Była to ostania kolejka pierwszej rundy, chociaż pozostało kilka zaległych spotkań do rozegrania. Z polonijnych zespołów grały w tym dniu ponadto Błyskawica i Jagiellonia. Oba przegrały, a Błyskawica po porażce z United Serbs straciła fotel lidera. Spotkania Wisły ze Schwaben oraz Wisłoki z Hammers zostały przełożone. Nie doszedł do skutku także pojedynek Eagles z Select FC, prawdopodobne i on zostanie rozegrany w innym terminie. Czarni Jasło zanotowali w tej rundzie 6 wygranych – z US, Hammers. Eagles, Błyskawicą. Borrachos i Select oraz doznali trzech porażek – z Wisłą, Schwaben i Wisłoką. Na drugim miejscu Błyskawica 17 pkt i na trzecim United Serbs – 15 pkt, ale przy jednym zaległym spotkaniu. Czwarte miejsce zajmuje obecnie Wisła z 13 pkt.
Oto wyniki

Open Division

JAGIELLONIA – SHOGUN WIND 2-1 (1-1)
Bramki: Marcin Szmuc, Patryk Król
Mecz rozpoczął się z opóźnieniem, bo Park District nie przygotował domowego boiska „jagi” i w ostatniej chwili szukano innego obiektu. Ostatecznie rozegrano spotkanie na obiekcie Techny Park w Northnrook.. Ale nie zmieniło to niczego – Jagiellonia wygrała, bo była zespołem zdecydowanie lepszym
Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem nieznacznej przewagi „Jagi”, chociaż nie wszystko wychodziło i w efekcie do przerwy był remis 1-1,
W drugiej połowie przewaga Jagielloni8i jeszcze wzrosła, a bramkarz Wojtek Siwik tylko dwa razy musiał interweniować. Okazji do podwyższenia wyniku było kilka, ale skończyło się na skromnym 2-1 po bramce zdobytej po ładnej kombinacji. Jaga miała tylko trzech zawodników na zmiany – to wynik długiego weekendu. Zespół od przejścia do Premier Soccef League rozegrał 7spotkań, z których trzy wygrał a cztery przegrał.

EAGLES – FC SELECT – odwołany czy walkower?
Jak nas informuje nas zastępujący podczas pobytu w Polsce Roberta Juszczyka trener Paweł w Otachel, decyzja czy mecz z FC Select zostanie powtórzony czy też będzie walkower dla Eagles zostanie dopiero rozstrzygnięta. Eagles jako gospodarz spotkania otrzymał przed kilku dniami pisemną wiadomość od FC Select, że nie mogą zagrać w niedzielę i proponują dzień w tygodniu, ale Eagles nie wyraził zgody.

BORACHOS FC – CZARNI JASŁO 0-3, walkower dla Czarnych Jasło
Przeciwnik nie miał wystarczającej ilości zawodników do gry i oddał mecz walkowerem

WISŁOKA S.C. HAMMERS – przełożony na piątek 12 lipca

SCHWABEN – WISŁA, przełożony na 18 lipca

UNITED SERBS – B ŁYSKAWICA 4-2 (1-1)
Bramki: Albert Arabik, Elay
Wyrównany pojedynek, ale punkty zgarnęli Serbowie. Dla Błyskawicy, która – z uwagi na długi weekend wystąpiła w osłabionym składzie, mając tylko dwóch zawodników na zmiany – była to druga porażka w sezonie.