Czarni Jasło pokonali mistrza poprzedniego sezonu

W najważniejszym spotkaniu drugiej kolejki halowej Europa League Czarni Jasło pokonali mistrza poprzedniego sezonu – zespół Hammers. To suckes w aspekcie tego, co powiedział trener Maciej Orlowski –
Widać już efekty treningu, ale przed nami jeszcze długa droga do osiągnięcia optymalnej formy.
Eagles pod wodzą nowego trenera Pawła Helińskiego nie sprostał Serbom, chociaż do przerwy pokazał się z dobrej strony. Widać jeszcze brak zgrania w tym nowym zespole, co spowodowało utratę dwóch „głupich” bramek .
Blisko zwycięstwa była Wisłoka w pojedynku z Sockers FC Blue – prowadziła 3-1, a bramkę na wagę remisu straciła na1.5 min. przed końcem..
Zaskakują kolejne sukcesy zespołów Wisły. Podobnie jak przed tygodniem, wygrały oba wiślackie zespoły – zarówno pierwszy w Major, jak i drugi w First Division.
Oto wyniki

Major Division gr A

WISŁOKA – SOCKERS FC BLUE 4-4
-To był dobry mecz, który mógł się podobać – tak ocenił to spotkanie trener Wisłoki Wojtek Piotrowski.
Inna sprawa, że Wisłoka mogła wygrać ten pojedynek. Prowadziła 3-1, a czwartą bramkę straciła na 1.5 mIn. przed końcem, w momencie gdy grała w osłabieniu,

.,
INTERNATIONAL – BŁYSKAWICA 5-5

Bramki: Albert Arabik 2, Michał Banaś, Krystian Sosnowski, Arek Szlachta
Bardzo dobry mecz rozegrała pierwsza drużyna Błyskawicy, szczególnie w pierwszej połowie . Ale włoska drużyna International pokazała się również z dobrej strony .
Po pierwszej połowie można było odnieść wrażenie, że jest już po meczu, gdyż Błyskawica prowadziła 3-0.
Po przerwie, przy wyrównanej grze, Błyskawica traci dwie bramki, następuje akcja za akcją. Błyskawica strzela bramkę na 4-2 Następnie przeciwnik strzela na 4-3. I po tej bramce zapewne jest moment meczu dlaczego Błyskawica tego meczu nie wygrała, a tylko zremisowała. Nie powinno się tracić bramki na 4-4 grając z przewagą jednego zawodnika. A tak się stało…Po dwu minutowej karze dla przeciwnika, na 4 min przed końcem Błyskawica ponownie wychodzi na prowadzenie 5-4. Przeciwnik cały mecz goni wynik i udało mu się wyrównać na około 2 min przed końcem meczu. Szkoda że Błyskawica tego meczu nie wygrała, a tylko , bo jeszcze w ostatniej minucie meczu stworzyła dwie szanse na strzelenie bramki.

SC HAMMERS – CZARNI JASŁO 2-4
Bramki: Łukasz Śzczęśniak, David Mikołajczyk, Dominik Jabłoński i Anthony Marmolejo.

– Widać efekty treningu, ale przed nami jeszcze długa droga do osiągnięcia optymalnej formy – przyznał trener Maciej Orłowski. – Dużo dali z siebie weterani naszego klubu i po zaciętym meczu wygrywamy z mistrzem poprzedniego rokul

UNITED SERBS – EAGLES 5-2 (1-1)
Bramki: Daniel Dąbrowski i Oluwayonda Aboquinrin.
Do przerwy Eagles grał dobrze i utrzymyswał sięwynik remisowy. W drugiej części stracono dwie głupie bramki po błędach obrońców i wtedy gra naszego zespołu posypała się.

Grupa B

WISŁOKA CHICAGO B – TFS 0-1
Wisłoka B to młody zespół, dopiero drugi mecz grają razem. Ale zdaniem trenera jest potencjał i będą walczyć razem.

WISŁA – BERBER CITY 7-2(2-2)
Bramki: Mateusz Gruszka 2, Marco Alvarez 2, Dawid Skorupa, Adam Jezierczak, Krzysztof Mróz
Pierwsze 5 -10 minut meczu fatalne – szybko stracone dwie bramki po błędach indywidualnych – mowi menager Kazimierz Boloż. -. Ale chłopcy wzięli się w garść i zdołali wyrównać na 2-2 jeszcze przed upływem pierwszej połowy. Później już dominowaliśmy do konca meczu, nie pozwalając przeciwnikowi na grę.
Zawodnikiem meczu został Mateusz Gruszka z dwiema bramkami i asystą. Pomimo nieobecności trenera Artura Kurzyńskiego z powodu grypy, zdołaliśmy zgarnąć całą pule punktów. Bardzo dobre zakończenie starego roku dla obu zespołów. Liczę, że w nowym roku będziemy kontynuować dobrą passę.
Wszystkim zawodnikom, rodzicom i sponsorom dziękujemy z wsparcie w tym roku
I życzymy zdrowych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

First DIvision gr A

BŁYSKAWICA over-30 – FK MORAVA 5-0

JAGIELLONIA – MINYOR CHICAGO 5-4 (3-0)
Bramki: Marcin Szmuc 3, Patryk Król 2
.
UNIA CHICAGO – SCHWABEN AC 18/19 0-1
Niestety po raz kolejny widowisko zepsute przez sędziów. Przy stanie 0-1 Łukasz Mikołajczak otrzymuje czerwoną kartkę i chwile później sędziowie bezpodstawnie kończą mecz .
Oto opinia o wydarzeniu Mikołajczaka>
– Wydaje się, że był to odwet sędziego za piątkowy mecz w over-30, w którym też urządził kabaret i było wiele kontrowersji . Szkoda, bo po raz kolejny sędziowie chcieli pokazać, że to oni są najważniejsi

Grupa B

WISŁĄ B – SOCKERS FC BLACK 3-2 (2-1)
Bramki: Michał Mróz 2, Robert Lazar
Bardzo dobry mecz drugiego zespołu Wisły. Zwycięską bramkę uzyskali wiślacy w samej końcówce. Wy spotkaniu sędzia pokazał wyjątkowo dużo kartek