Czarni Jasło nowym liderem w Palatinie

Druga kolejka halowej EuroSoccer Legue w Palatine przyniosła zmianę na pozycji lidera. Błyskawicę A  zastąpili na prowadzeniu w tabeli Czarni Jasło.  Oba te zespoły wygrały swoje kolejne spotkania, ale w bilansie bramek Czarni Jasło mają +12 (12-0) , a Błyskawica  A +11 (14-3). Na dodatek zespół Tadeusza Ciężkiego jest jedynym, który dotąd nie stracił bramki.   Na trzecim miejscu Sockers FC White – także z bilansem bramek +11 (12-1). Tuż za tą trójką Wisłoka, która również wygrała kolejny pojedyne -, tym razem były to dębickie derby z Igloopolem.
SOCKERS FC BLUE – BŁYSKAWICA  A 3-4 (2-3)
Bramki: Mini, Shibona, Max, Streter
Trudny przeciwnik Błyskawicy –  młody, wybiegany, gra-jący szybko przeciwnik. Błyskawica  wybijała Socker-sów z uderzenia poprzez  umiejętne zwalnianie gry.  Zaczęło się od prowadzenia Sockers 1-0, potem ko-lejno było: 1-1 2-1,2-2, 2-3, 3-3 i 3-4. Ostatnią minutę Błyskawica grała w osłabieniu , ale przetrzymała do końca  napór przeciwnika. Jej wygrana zasłużona. Sockersi stworzyli w meczu cztery sytuacje, z których trzy zamienili na bramki.

SOCCERS FC WHITE – POLONEZ 4-1 (1-0)
Bramka: Dominik Bucior
Pojedynek w sumie wyrównany. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, dopiero niedługo przed przerwa daleki strzał zaskoczył bramkarza Poloneza. Po zmianie stron nadal  nie widać było znaczącej przewagi Sockers,  którzy – podobnie jak w wcześniejszym meczu Sockers Blue –   mieli bardzo młody i liczny (kilka piątek) zespół. Wygrali, bo potrafili wykorzystać wszystkie okazje, które  stworzyli.
.
WISŁOKA – IGLOOPOL  5-2 (1-0)
Bramki: Michał Szczepiński 2, Patryk Wojciuk, Wojtek Kania,  Michał Grabowski – Marcin Cichański, Damian Rozkuszka
Kolejne derby Dębicy padły łupem Wisłoki. Był to jed-nak dopiero drugi pojedynek w hali tych zespołów. W obu drużynach zabrakło kilku najlepszych – w Igloopoli trzech z podstawowego składu, a w Wisłoce Wiesława Rasia, Stanisław Kandry  i Marka Golika. Natomiast zadebiutował  w hali Krzysztof Strzałka. Pochwalić trzeba bramkarza Wisłoki Sebastiana Babiarskiego. Chociaż do Igloopolu dojechali zapowiadani przed tygodniem młodzi, to i tak   było tylko dwóch zwodników na zmiany. Brak zmienników odbił się w drugiej połowie na

Sędzia Andrzej Nowak (Metal) w akcji pocczas meczu Wisłoki z Igloopolem

Z meczu: Wisłoka – Igloopol             Zdjęcia – Jacek Jówko

postawie Igloopolu – po prostu brakowało sił. Tym niemniej – jak to zwykle w tych derbach bywa –  był to ciekawy, stojący na dobrym poziomie pojedynek.

CZARNI JASŁO – BŁYSKAWICA under-3  4-0 (2-0)
Bramki: Eljot Klatt, Brendon, Tomek Otachel,   Łukasz Mikołajczak
To był obustronnie bardzo dobry pojedynek. Wynik 4-0 wskazywałby na wyraźną przewagę  Czarnych Jasło, ale tak nie było.  Młodzież Błyskawicy walczyła dzielnie przeciw  rutynowemu rywalowi. Pierwsze dwie bramki padły dopiero tuż przed przerwą, kiedy po zainkasowaniu dwóch 2-min. kar Błyskawica przez 4 minuty grała w osłabieniu.

Podkreślić można efektowną, indywidualną akcje Łukasza Mikołajczaka zakończoną bramką na 3-0. Ponadto w drugiej połowie Czarni Jasło w trójkę zdołali się wybronić  (po karach Mikołajczaka i Brendona).
– Wszyscy zagrali super – podkreślił  trener Czarnych Jasło Tadeusz Ciężki. – Wykonali w 100 proc. przedmeczowe założenia. Oby tak dalej…