Czarni Jasło mistrzem Europa League

Zespół Tadeusza Ciężkiego zanotował kolejny sukces. W finale play off Europa League  pokonał – chociaż dopiero w rzutach karnych – lidera po regularnym sezonie – Sockes FC Blue.
Trzecie miejsce przypadło Wiśle, która pokonała Arsenal, czyli  pierwszy zespól Błyskawicy. To może pewna

AN0I5152Czarni Jasło z pucharem za wygranie Europa League           Foto – Jacek Jówko

niespodzianka, chociaż jak uważa trener wiślaków Sławek Tkacz – może gdyby nie kilka nieoczekiwanych wpadek, może nawet walczylibyśmy o I miejsce. Dopiero piąta lokata przypadła Błyskawicy under-23, mistrzowi poprzedniego sezonu To pewne zaskoczenie. Szanse na rewanż będzie miał zespół Wojtka Woźniaka za tydzień,  w Pucharze Ligi.
Poniżej oczekiwań, dopiero na siódmym miejscu zakończyła sezon Wisłoka.
W First Division w finale Polonez pokonał Eagles B. To nie pierwszy sukces w tej lidze zespołu Marka Rejdaka. Ale wiadomo już, że w kolejnym sezonie Polonez – pomimo wywalczonego awansu – pozostanie w First Division, – W tej dywizji, na tym poziomie  czujemy się dobrze a gra ma nam sprawiać przyjemność – twierdzą. Drugie miejsce Eagles B to  pewne zaskoczenie. Mieszany zespół – juniorów z kilkoma weteranami spisał się bardzo dobrze.
Chcieliśmy dać młodym trochę frajdy, a poza tym liczyliśmy, że się ograją w towarzystwie starszych – powiedział Robert Juszczyk.
Ten eksperyment na pewno się udał.

O I miejsce:
SOCKERS FC BLURE – CZARNI JASŁO 2-2 (2-0), w rzutach karnych 4-2  dla Czarnych Jasło
Bramki: Mario Waksmundzki,  Kamil Szczęśniak.
W pierwszej połowi nieznacznie lepszy Sockers; w drugiej – Czarni Jasło.
A zaczęło się pechowo – w pierwszych mianach rywale przechwycili podaną do tyłu piłkę, poszli  w dwójkę na bramkarza i 0-1. Za chwilę Łukasz Pieniążek tak pechowo wybijał piłkę, ze wala ona do własnej bramki. Wynik 2-0 dla Sockers utrzymał się do przerwy. Później Mario Waksmundzki strzelił na 2-1, a Patryk Szczęśniak wyrównał na 2-2. I taki wynik utrzymał się do końca. W karnych nie trafił Kamil Szczęśniak, pozostałe cztery uderzenia wylądowały w siatce. Ostatni rut karny egzekwował Łukasz Szczęśniak.
Czy można było rozstrzygnąć spotkanie w normalnym czasie gry? Może i tak, było kilka okazji, ale bramkarz Sockers zawsze był na miejscu.
– W przerwie zawodnicy usłyszeli kilka słów od Macieja Orłowskiego i to poskutkowało – powiedział Tadeusz Ciężki. – Chłopcy w drugiej połowie byli bardzo skupieni, gratuluje im wygrania. Kolejny puchar trafi do  naszej kolekcji…

Tak cieszyli się piłkarze Czarnych Jasło po zdobyciu mistrzostwa

AN0I5088

AN0I5311
 AN0I5206                                      Zdjęcia – Jacek Jówko

O III miejsce:
ARSENAL (BŁYSKAWICA) – WISŁA 2-4 (0-2)
Bramki: Patryk  Stone, Jerry – Mario Alvarez 2, Piotr Łagowski, Karol Malinowski
Gładka wygrana Wisły w pojedynku o trzecie miejsce. Spotkanie mogło zakończyć się wygraną nawet 4-0, bowiem  jeszcze na minut e przed końcową syreną Wisła prowadziła różnicą czterech bramek. W ciągu kilkudziesięciu sekund straciła jednak dwie bramki.
Jesteśmy na podium, wiec możemy czuć się zadowoleni – powiedział trener Wisły Sławek Tkacz. – Chociaż może gdyby nie kilka nieoczekiwanych wpadek i niejasności  z grą w Czarnych Jasło nieuprawnionego zawodnika, może walczylibyśmy nawet o I miejsce.

O V miejsce:
BŁYSKAWICA under-23 – FC SELECT   7-2 (5-0)
Bramki: Michał Walaszek 4, Patryk Knap 2, Michał Banaś
W pierwszej połowie koncertowa gra Błyskawice under-23, która prowadziła do przerwy  5-0. Później – mając już zapewnione wysokie zwycięstwo –  nieco odpuściła. Na podkreślenie zasługują dwie piękne bramki – Michała Banasia z dystansu, z  ok. 20 metrów, oraz Michała Walaszka w samo okienko. Było to jego czwarte trafienie w tym dniu,  na zakończenie meczu, Powrócił do gry po kontuzji Rami, który zaliczył dwie asysty.

.
O VII miejsce;
WISŁOKA – SOCKERS FC WHITE 5-2 (1-2)
Bramki: Taras Dydyk 5
Młody, wybiegany zespół Sockers FC White sprawił trochę kłopotów Wisłoce, zwłaszcza w pierwszej połowie, Gdy jednak Wisłoka wyrównała po przerwie na 2-2, a następnie objęła prowadzenie 3-2, spotkanie przebiegało   już pod kontrolą naszego zespołu. Inna sprawa, że dla Wisłoki – jak to określił Marek Raś – był to trochę mecz o pietruszkę. Przed sezonem liczono na pewno na wyższe, niż siódme miejsce na mecie.

EAGLES B – POLONEZ 2-6 (0-2)
Bramki: Marek Golik, Kuba Piotrowski – Sebastian Jarmuła 2, Wojtek Ka-puścik, Dima, Łukasz Paśko, Dominik Bucior
Tytuł mistrza dywizji wywalczył Polonez który w finale pokonał Eagles B. Ciekawy, dobry mecz,  w którym długo ważyły się jego losy. Polonez zagrał mądrze, szanował piłkę, a poza tym miał oparcie w bardzo dobrze spisującym się Patryku w bramce. Przełomowy moment meczu nastąpił przy stanie 3-2 dla Poloneza. Eagles postawił wszystko na jedną kartę – wycofał bramkarza, wprowadzając  szóstego zawodnika. A tymczasem Polonez przechwycił pikę i posłał ją do pustej bramki. Niedługo potem sytuacja powtórzyła się i po raz kolejny gający w przewadze Eagle straci następną  bramkę..
– Atakowaliśmy, stwarzali sytuacje, ale nie udało się – podsumował trener Eagles B –  Robert Sempoch. –  Bardzo dobry występ młodych, którzy za wszelką cenę chcieli wygrać ten pojedynek..

AN0I4495Sebastian Jarmuła odbiera puchar dla Poloneza     Foto Jacek Jówko

IMG_1242Polonez z pucharem za wygranie First Division   Foto – Krzysztof Kulis

20200301_163543Córeczka prezesa klubu Marka Rejdaka też cieszy się z trofeum

CZARNI JASŁO under-18 – JAGIELLONIA 3-1(2-1)
Bramki:  Stefan Sawaściuk 2,Konrad Madej  – Paweł Ściepuk
Mecz walki, w którym Jagiellonia popełniła  więcej błędów.
– Podsumowując sezon Jagiellonii bramkarz Wojtek Siwik powiedział krótko: –  Długo było bardzo ładnie, a skończyło się źle.
’Istotne, ‘jaga” przez długi czas czas przewodziła stawce i poważnie myślała o wygraniu dywizji  i awansie do wyższej dywizji.
Bardzo zadowolony był z podium trener Czarnych Jasło u-18 Maciej  Or-łowski.  Powiedział:
Młodzi super zagrali i wygrali 3-1. Wygrywamy trzecie miejsce, będąc najmłodszą grupą w rozgrywkach  Bardzo cieszy zaangażowanie rodziców, działaczy i wszystkich piłkarzy, którzy naprawdę zasłużyli na podium. Szczególnie trzeba wyróżnić kapitana drużyny Konrada Madeja, który był liderem młodego zespołu.
Przyjemnie było patrzeć, jak młodzi identyfikują się z drużyną i pokazali to przez wspaniały doping podczas finału pierwszej drużyny klubu.
Chęci na wygranie pucharów za  tydzień nie maleją po obiecującej grze obu zespołów Czarnych. Chciałbym bardzo serdeczne podziękować prezydentowi ligi – Gaetano Traversie i wiceprezesowi Andrzejowi Nowakowi  a także komitetowi sędziowskiemu i ich liderowi Marcinowi  Sierakowi. Dużo było żalu do sędziów podczas halowych rozgrywek, ale trzeba zrozumieć, że są to tylko ludzie. Bez nich mecze nie byłyby  możliwe. A więc jeszcze raz dziękuję za oprawę ligi i za sędziów.

AN0I4459Drużyna Czarnych Jasło u-18 po wywalczniu tzeieg miejsca   Foto Jacek Jówko

BŁYSKAWICA  over-30 – EDGEWATERCCASTLE  1-5

O IX miejsce:
UNIA CHICAGO – PEGASUS 2-3 (1-2)
Bramki: Adam Rozanek, Kamil Krystopa
Bez sukcesu zakończyła Unia nieudany dla niej halowy sezon w Europa League. Zabrało siedmiu podstawowych zawodników –  było tylko trzech  na zmiany. Zresztą zespół nie przykładał się do tego meczu.
– Liczymy,  że pójdzie nam lepiej za tydzień, w Pucharze Ligi – powiedział Łukasz Mikołajczak.
Unia nie kończy jeszcze sezonu halowego, uczestniczy w środowej lidze, ale niebawem rozpocznie 4-dniowym zgrupowaniem w Galena (Indiana) przygotowania do sezonu otwarteg.