Czarni Jasło i Błyskawica wygrywają

Wygrane Czarnych Jasło i Błyskawicy w Premier Soccer League of Chicagoland, kolejna klęska Wisły – to w telegraficznym skrócie meldunki z tej ligi, Pojdynek Wisłoki z Hammers został przełożony, a Unia Chicago wygrała walkowerem z Midukkan S.C., który wycofał się z rozgrywek. I to niemal na starcie sezonu. Poprzednie i kolejne  mecze tego zespołu tez zostaną zweryfikowane jako walkowery dla przeciwników. Godny podkreślenia jest sukces Czarnych Jasło, bowiem w piątkowy wieczór wygrali trudny mecz w UPSL, a w niedzielę już o 9 rano musieli rozegrać spotkanie w Premier Soccer League.

213Walka o piłkę w meczu Czarnych Jasło z Armadą Chicago   Foto- Jacek Jówko

Open Division

CZARNI JASŁO – ARMADA CHICAGO 2-0 (1-0)
Bramki: Alex Gomez i Luis Aviles.
Oto relacja trenera Macieja Orłowskiego
Był to jeden z trudniejszych meczy tego sezonu pomimo końcowego wyniku 2-0. Przeciwnik dwukrotnie trafił w poprzeczkę i słupek. Jednak świetna gra w obronie i dobra dyspozycja  Alexa Gomeza, przechyliły szalę zwycięstwa na nasza stronę. Zagraliśmy dwa mecze w przeciągu 16 godzin,  a więc zero możliwości na regenerację lub korygowanie błędów z meczu sobotniego.

Poniżej kilka zdjęć z tego meczu

252369440Tak padła drugabramka dla Czarnych Jasło

065Wygraliśmy….                                      Zdjęcia – Jacek Jówko

WISŁA – C1 UNITED   4-6 (1-2)
Bramki: Konrad  Malinowski 2, Alex Lulek 2.
Koleiny mecz i kolejna nieudolność napastników Wisły – kilkanaście niewykorzystanych 100-proc. sytuacji. Nawet idąc w trójkę na bramkarza, wiśłacy nie potrafili zdobyć bramki. W zespole zabrakło wprawdzie Dawida Wiśniewskiego, Marcina Modzelewskiego i Piotra Łagowskiego, ale to nie jest wytłumaczeniem fatalnej postawy zespołu.

THUNDER SPORT CLUB – BŁYSKAWICA 1-6 (1-0)
Braki: Eddi Philpot, Hubert  Szeląg, Arek Szlachta ,Cristian Campuzano, Brandon Chłopek i samobójcza
Pierwsza połowa  pomimo niezłej gry Błyskawicy, przyniosła prowadzenie….dla Thunder SC. Męska rozmowa w przerwie w szatni chyba pomohl, bo po zmianie stron Błyskawica nie dała już szans rywalowi.
.
WISŁOKA – SC HAMMERS   przełożony
.
UNIA CHICAGO – MIDUKKAN FC 3-0, walkower dla Unii Chicago – Midukkan FC  wycofał się z rozgrywek

Over-30 Red
CONNECTION – EAGLES 2-7 (1-3)
Bramki: Kubą Piotrowski  3, Michał Stankiewicz 2, Marcin Simson z rzutu karnego i Bebe
Trener Robert Juszczyk miał 13 zawodników do dyspozycji. Zabrakło kilku, którzy pojechali wzmocnić pierwszy zespół w UPSL. Mecz bez historii. Wynik powinien być dwucyfrowy, ale jak zwykle zabrakło skuteczności. Pokazał  się rzadko oglądany w zespole Bebe, który wpisał się na listę strzelców, zdobywając efektowną bramkę.

Over-30 White
AEK SC CHICAGO – POLONEZ, przełożony
STIMULUS PACKAGE UNITED – BŁYSKAWICA 1-7
Wysokie zwycięstwo Błyskawicy, która w przekroju całego spotkania była zespołem zdecydowanie lepszym.

Over-40
EAGLES –ATLETICO TORINO 6-4 (2-1)
Bramki: Jacek Hickiewicz 3, Paweł Otachel 2, Marcin Szmuc
Trudny, ale zwycięski mecz zespołu. Eagles miał tylko 11 zawodników. Paweł Otachel grał tylko do przerwy, później musiał  jechać do Milwaukee na mecz pierwszego zespołu Eagles  w UPSL. Na szczęście dojechał Grzegorz Korzeniowski, tak więc nadal na placu boju pozostał komplet 11 zawodników. „Otworzył ” się Jacek Hickiewicz, który zapisał na koncie trzy bramki.