Czarni Jasło – Błyskawica under-23 w wielkim finale

Ostatnia kolejka regularnego sezonu w Europa League ustaliła komplet par do nadchodzących play offs. W  Major Division poznaliśmy rywala Czarnych Jasło w pojedynku o tytuł mistrza. Został nim zespół Błyskawicy under-23, który w pojedynku z  bezpośrednim rywalem do drugiej pozycji pokonał po bardzo dobrym, wyrównanym spotkaniu Sokers FC Blue. Lider Czarni Jasło łatwo pokonał w meczu nie mającym już  znaczenia Wisłę Chicago. Wygrała także Błyskawica, dzięki czemu awansowała na trzecie miejsce i w play off spotka się w pojedynku o tę pozycję z Wisłoką. Natomiast o piąte miejsce zagrają Sockers FC Blue i Wisła.
AN0I1877Bramka Chis Modrzejewskiego w meczu Czarni Jasło – Wisła A                           Foto – Jacek Jówko

W First Division pojedynek o drugie miejsce, gwarantujący udział  finale tej dywizji wygrała raczej zgodnie z oczekiwaniami Jagiellonia, bijąc nieco starszego od siebie Polonez. Na Jagiellonię w finale tej dywziji czeka FC Moł-dova,

BŁYSKAWICA – SOCKERS FC WHITE 2-0 (1-0)
Bramki: Darien LaRoche, Dave Shivona
Mecz nie miał większego znaczenia dla Błyskawicy, która wcześniej straciła szanse na drugie miejsce, stad poziom gry przeciętny. Dużo niewykorzystanych sytuacji, a rekordzistą w tym względzie okazał się Sean  Figlot, który – jak obliczył prezes Błyskawicy Ignacy Dudziak –   miał 10 strzeleckich szans, z tego osiem do pustej bramki.

BŁYSKAWICA under-23 – SOCKERS FC BLUE 3-2 (1-1)
Bramki: Rami Dajani, Patryk Knap, Ravel Opilo
Już w pierwszej minucie mogło być 1-0 po strzale Michała Walaszka, ale niebawem trafił do siatki Rami Dajani i Błyskawica prowadziła 1-0. Rywale jeszcze przed przerwą wyrównali na 1-1, a później sami objęli prowadzenie. Patryk Knap (z podania Michała Walaszka) zdobył bramkę na 2-2, a na 3.38 min przed końcem gry  padła zwycięska bramka dla Błyskawicy.  Sockersi grali ostro, twardo, nie przebierając w środkach, za co ukarani zostali czterema  niebieskimi kartkami (a powinna być też jedna czerwona).
Zwycięzca tego pojedynku miał zapewniony awans do finału play off o pierwsze miejsce, stąd walka o komplet punktów toczyła się do ostatnich sekund, a sytuacje zmieniały i jak kalejdoskopie.
Pojedynek był wyrównany, a my mieliśmy więcej szczęścia – przyznał  prezes Ignacy Dudziak.
Wykazaliśmy się większą konsekwencją i dyscypliną w grze – podsumował  menadżer Wojtek Woźniak.

BH LILIES – WISŁOKA CHICAGO 3-2

,
CZARNI JASŁO – WISŁA CHIAGO 6-2 (3-1)
Bramki: Marek Szczęśniak 2, Chris Modrzejewski 2, Kuba Knurek 2 – Mateusz Makowiec, Konrad Malinowski  ,
Mecz nie miał już znaczenia dla żadnej z drużyn, tym niemniej toczył się z przewagą Czarnych Jasło. Wisła miała tylko jedną piątkę, uzupełnianą trzema juniorami.

AN0I1756Bramka Jakuba Knurka (nr 15)

AN0I1731Bramka Marka Szczęśniaka     Zdjęcia – Jacek Jówko

THUNDER FC – EAGLES B 1-3 (0-3)
Bramki: Dawid  Mikołajczyk, Dariusz Jabłoński, Alex Wałęga
Przewaga Eagles  B i jego zasłużona wygrana. Sędzia  przerwał spotkanie na 5 minut  przed końcem, gdy jeden z zawodników Thunder uderzył  młodego piłkarza naszego zespołu.

.
UNIA CHICAGO – STING FC 7-1 (2-0)
Bramki: Łukasz Mikołajczak 3, Dominik Wardzała, Mateusz Barchan, Maciek Skutnik, Rafał Szczepanik,
Unia do końca liczyła na awans do finału play off o I miejsce. Musiała wygrać czterema bramkami i liczyć na remis Jagielonii z Polonezem. Wygrała różnicą aż sześciu bramek, ale to nie wystarczyło, bowiem w ostatnim meczu kolejki Jaga pokonała Polonez.

WISŁA CHICAGO B –SOCKERS FC BLACK 0-3 (0-2)
Pomimo porażki dobry mecz młodej Wisły. Trener Łukasz Kędzior był zadowolony z postawy podopiecznych.  Od początku do końca grali śmiało, odważnie i to będzie procentowało w przyszłości – powiedział.

JAGIELLONIA –POLONEZ 4-1 (1-1)
Bramki: Łukasz Posiadły 2, Michał Podsiadły, Paweł Ściepuk – Michał  Wiśniewski
Jagiellonia miała trzy pełne piątki, Polonez tylko 12 zawodników i to musiało zaprocentować w drugiej połowie na korzyść „jagi”. Przy stanie 1-1Polonez nie wykorzystał gry w przewadze i zdaniem Wojtka Kapuścika był to przełomowy moment spotkania. Dla Jagiellonii, która tym samym awansowała do finału o I miejsce, będzie to pierwszy finał w jakiejkolwiek lidze od szeregu lat