CSM Fastener – Your Ad Here w wielkim finale

Rewanzowe pólfinałowe pojedynki w play off Polonijnej Ligi Siatkówki zakończyły sie zgodnie z oczekiwaniami. Do wielkiego finału, czyli pojedynku o końcowy  triumf w tym sezonie awansowali faworyci – CSM Fastener i Your Ad Here.

W pierwszym niedzielnym rewanżu, Your Ad Here w trzech setach wygrał z Russian Bears. Wynik 3-0 sugerować może wysoką przewagę zwycięzców, ale poszczególne sety były zacięte i wygrane nieznaczne przez Your Ad Here. Rosyjskie „niedźwiadki” miały kilkakrotnie w poszczególnych setach przewagi, ale w krytycznych momentach siatkarze Your d Here potrafili odrobić straty.
W drugim meczu już po pierwszy m secie, wygranym przez CSM Fastener sprawa awansu do finału została przesądzona (pierwszy pojedynka wygrali bowiem Fastener aż 3-0). Tym niemniej walka trwała do końca, a III i IV set były wyrównane. W czwartej partii w grze CSM widać było oznaki nerwowości, Eagles w końcówce tej partii wyrównał na 23-23 i zanosiło sie na to, że rozstrzygnięcie padnie dopiero w piątym secie. Tak się jednak nie stało. Obu zespołom należą się słowa uznania za ambitną walkę do samego końca.
Tak więc w spotkaniu o I miejsce spotkają się: CSM Fastener – Your Ad Here; a o III miejsce: Russian Bears – AAC Eagles.
Spotkania finałowe – w najbliższą sobotę 5 lutego, o godz. 6 p.m.  Najpierw mecz o III miejsce, później oficjalne otwarcie, a następnie pojedynek o złoto.