Cracovia przegrała w finale

W piątkowy wieczór rozegrano finały play offs w halowej lidze over-30 w Palatine. W pojedynku o pierwsze miejsce Cracovia  uległa Semper Fortis 3-6. To druga, kolejna porażka Cracovii w finałach tej ligi. W pierwszej edycji rozgrywek nasz zespół także dotarł do finału, gdzie  uległ rzutami karnymi Chicago Pampas. Pozostałe polonijne zespoły grały z większym szczęściem – w walce o III miejsce Błyskawica  North  wygrała walkowerem, gdyż przeciwnik –  Chicago Pampas nie zgłosił się do gry. W meczu o piątą lokatę Chicago Force pokonało McGrath City 6-4. Natomiast w słabszej Division B Wisła over-30 zajęła ex aequo  trzecie miejsce  z Palatine Celtics, po remisie z tym zespołem 5-5, a   Cracovia over-50 – piątą lokatę po wygranej z Bosnią United 8-5.

Division A

O I  miejsce:
CRACOVIA over-30 – SEMPER FORTIS 3-6 (2-2)
Bramki: Jacek Hickiewicz 2, Piotr Barton
Nie układał się  ten pojedynek pomyślnie dla Cracovii, która przegrywała 0-2. Wprawdzie jeszcze przed przerwą doprowadziła do 2-2, ale po zmianie stron  w ciągu czterech minut straciła trzy bramki. I to przesądziło o porażce.  W sezonie zasadniczym Cracovia dwukrotnie wygrała z Semper Fortis – 8-2 i 4-2, aale tym razem przeciwnik był lepszy, bardziej zdyscyplinowany. Inna sprawa, że sędzia wyraźnie faworyzował Semper Fortis.

Cracovia z pucharem za drugie miejsce w Division A

O III miejsce:
BŁYSKAWICA NORTH over-30 – CHICAGO  PAMPAS 3-0, walkower
o V miejsce:
CHICAGO FORCE – MCGRATH CITY 6-4

Bramki dla CF: Jacek Winnik 2 Rafal Dąbek, Zbyszek Mazgaj, Marek Wiśniewski, Krzysiek Korzeniowski

Division B

WISŁA over-30 – PALATINE CELTICS 5-5
Bramki: Marek Wiśniewski 2, Bernard Burda 2,Tomasz Paron

CRACOVIA over-50 – BOSNIA UNITED 8-5
Bramki: Jurek Kociołek 4, Jaro 2, Lorenzo Cruz 2
Chociaż Cracovia poradziła 2-0, później jednak trwała wymiana ciosów – było kolejno: 2-2, 3-2, 3-3, 4-3, 4-4, 5-4, 5-5. Dopiero w końcówce rywali odsłonili się, co wykorzystała Cracovia, zdobywając  z kontr trzy ostatnie bramki.