Chicago Force nowym liderem

Polonijny zespół Chicago Force został nowym liderem w over-30 Division Il. Metropolitan A.H. Soccer League. Force wygrał trzeci mecz w sezonie (ma także na koncie jedną porażkę), a ponieważ spotkanie Eagles z Green-White z powodu zalania bois a zostało odwołane, zatem na czele Force z 9 pkt; Eagles ma 6 pkt, ale dwa mecze mniej rozegrane. W over-50 Division Royal Cacovia rozgromił ub. rocznego mistrza tej Dywzji – Youths aż 6-0!

GREEN-WHITE – EAGLES, przełożony

LITHS – CHICAGO FORCE 1-2 (1-1)
Bramki: Piotr Kielbasa, Marcin Ułomek
Już w 1 min, niezwodny Piotr Kielbasa zdobył prowadzenie dla naszego zespołu. Później wprawdzie Liths wyrównał na 1-1, ale ostanie słowo należało do Force.

PODHALE – LITHS 1-2 (1-1)
Bramka: Louis Fernandez
Podhale zagrało o klasę lepiej aniżeli przed tygodniem, w dodatku zadebiutował udanie Louis Fernandez, który podobno gał już w I lidze meksykańskiej. Nie wystarczyło to jednak do odniesienia pierwszego w nowym sezonie zwycięstwa.

RAMS – CRACOVIA 4-0 (1-0)
Wbrew temu co pokazuje wynik, mecz był w miarę wyrównany. Długo utrzymywał się wynik 1-0. Później Cracovia, ale nadziała się na kontrę. W ostatniej minucie spotkana padły dwie dalsze bramki dla Rams

UNITED SERBS – EAGLES 7-2 (3-1)
Bramki: Jerzy Kocioiłek 2
Tylko do stanu 1-1 toczyła się wyrównana walka, później Eagles opadł z sił. Zwłaszcza że miał na zmianę jedynie trzech zawodników. A na doświadczonych rutyniarzy jakimi są Serbowie (trzon zespołu kiedyś występował w Major Division MSL) to było za mało.

GREEN-WHITE – CALISIA 2-2 (1-1)
Bramki: Robert Pudełko 2
W pechowych okolicznościach Calisii wymknęło się z rąk zwycięstwo, na które zasłużyła. Oto zdobywca obu bramek Robert Pudełko nie wykorzystał w ostatniej minucie spotkania rzutu karnego. Tak więc Pudełko nie zdobył najważniejszej bramki w tym meczu.

CONNECTION – WISŁA – przełożony

Over-50 Division

ROYAL CRACOVIA – YOUTHS 6-0 (2-0)
Bramki: Jerzy Motolko 2, Amado Rodriguez 2, Jerzy Drewicz, Mario Chmiel
Cały czas przewaga Royal Cacovii, w dodatku liczna ławka (5 zawodników na zmiany)

ze RoyCrac już tego meczu nie mogą przegrać ,albowiem świetna gra
we wszystkich formacjach zaskoczyła całkowicie rywali.
Po zmianie stron Royal Cracovia całkowicie rozwiali nadzieje Youths o nawiązaniu równej walk i.Dalsze bramki były tylkokwestią czasu.
I tak celnie strzelali Amado Rodriguez 2 (nowy nabytek i bardzo dobra gra)
Motolko, Chmiel
ROYAL CRACOVIA: Bartosz -Setkowicz, Tomczyk, Miętus, Drabik, Sandoval-Krakowiak, Hernandez, Motolko, Pawula, Drewicz; wchodzili – Paluch, Rodriguez, Chmiel, Sikora, Kaczyński, Zieliński