Chicago Force mistrzem półmetka

W ostatniej kolejce pierwszej rundy w over-30 Division Il. Metropolitan A.H. Soccer League lider tabeli Chicago Force rozgromił słaby Green-White aż 9-0 i zapewnił sobie pierwsze miejsce na półmetku. Tym bardziej, ze jego główny rywal – Eagles nieoczekiwanie przegrał z Liths. Force zakończyli runde z dorobkiem 7 wygranych i dwóch porażek. W over-40 Division derby: Calisia – Cracovia zakończyły się remiswem, a Wisła w kolejnych derby rozgromiła Podhale.

Over-30 Division
EAGLES – LITHS 2-3 (1-0)
Tylko początek meczu był udany dla Eagles, który prowadził do przerwy 1-0. Po zmianie stron trzy bramki zdobył Liths i dopiero w końcówce Eagles uzyskał kontaktowe trafienie.

GREEN-WHITE – CHICAGO FORCE 0-9 (0-4)
Bramki: Aleks Udak 3, Janusz Chmielewski 2, Arek Franos, Piotr Kiełbasa, Robert Łosiewicz i samobójcza
Walczący o jak najlepszy bilans bramkowy piłkarze polonijnego Chicago Forcde urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki.

Over-40 Division
PODHALE – WISŁĄ 2-11 (1-5)
Bramki dla Podhala – Robert Przygnat i Bartek Hypta
Tylko ośmiu zawodników Podhala stawiło się na to spotkanie. W tej sytuacji przewaga Wisły była wprost miażdżąca.

CRACOVIA – CALISIA 2-2 (1-0)
Bramki: Franciszek Wojtanek, Wojtek Wasilewski – Janusz Kołodziej 2
Twardy może zbyt ostro obustronnie prowadzone spotkanie. Janusz Kołodziej miał szanse na zaliczenie hat trick, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Cracovia już pod koniec pierwszej połowy doznała osłabienia, bowiem po dwóch żółtych kartkach musiał opuścić boisko Tomczyk.