Cenne wygrane Tarnovii i Błyskawicy

W sobotnich spotkaniach w over-30 Division Premier Soccer League nasze zespoły miały wyjątkowo trudnych rywali – natrafili na trzy pierwsze zespoły Dywizji – Bułgarię FC, International i La Granate, które prowadziły w tabeli z identycznym dorobkiem po 19 pkt. W tej konfrontacji z najlepszymi najlepiej wypadła Tarnovia, która pokonała Bułgarię, kilkakrotnego w ostatnich latach mistrza tej Dywizji 2-1. Tym samym Tarnovia z 17 pkt już nawiązała kontakt z czołówką. Igloopol i Wisła nie sprostały silniejszym rywalom, ale pokazały się z dobrej strony.
W Major Division Błyskawica utrzymała pierwsze miejsce, wygrała bowiem z Ethnikos Chicago, chociaż zwycięską bramkę uzyskała dopiero w ostatniej minucie spotkania

ARLINGTON ACES LIGHTNING (BŁYSKAWICA) – ETHNIKOS CHICAGO 2-1 (1-0)
Bramki: Derien Laroche, Philip Ede
Pomimo ogromnej przewagi Błyskawicy, zwłaszcza po przerwie, zwycięska bramka padła dopiero w 90 min gry. Było to prawdziwe oblężenie bramki Ethnikos, ale bramkarz – nota bene zawodnik z pola – wyczyniał cuda, by nie dopuścić do utraty bramki. Błyskawica prowadziła 1-0, później Ethnikos wyrównał z rzutu karnego, ale celny strzał Philipa Ede w ostatnich sekundach gry trafił do siatki.
Błyskawica w tym miesiącu – poza meczami ligowymi – ma jeszcze w planie występ w prestiżowym „Nike Cup” i być może także w dorocznym turnieju Green-White.

Over-30 Division Red

TARNOVIA – BUŁGARIA FC 2-1 (1-1)
Bramki: Janusz Gurgul 2
Cenna, zasłużona wygrana Tarnovii, która prowadziła dwukrotnie w tym spotkaniu – 1-0 i 2-1. Mecz bardzo trudny, znakomicie spisał się bramkarz Tarnovii Daniel Wójcik, który w I połowie trzykrotnie wybronił w sytuacjach sam na sam. Tarnovia zaczęła w 8-ke, później dojechało kilku dalszych zawodników. Kończyła mecz – podobnie jak przeciwnik – w dziewiątkę, bowiem arbiter najpierw wyrzucił z boiska zawodnika Bułgarii, ale równocześnie pokazał czerwoną kartkę – nie bardzo wiadomo dlaczego – Bartkowi Rurzucidle.
Po nieobecność przebywającego w Polsce Janka Gieronia, zespół ustawiali i prowadzili Janusz Gurgul i Robert Pudełko. Cieszy świetna dyspozycja weterana, wiecznie młodego Janusza Gurgula.
Być może w środę Tarnovia rozegra zalegle spotkanie z Celtics, lub St. Charles, później w sobotę kolejny mecz ligowy, a następnie udział w turnieju Green-White. Zapowiadane są kolejne wzmocnienia zespołu – być może już na tym turnieju wystąpi w barwach Tarnovii Darek Popiela.

INTERNATIONAL – IGLOOPOL 4-3 (2-2)
Bramki: Dominik Gawle 2, Tomasz Sołek
Wyrównany pojedynek, długo utrzymywał się wynik 3-3, ale 8 min. przed końcem rywale zdobyli czwartą bramkę. Na wyrównanie zabrakło już czasu.

WISŁA – LA GRANATE 0-3 (0-1)
Pierwsza połowa bardzo dobra w wykonaniu Wisły. Niestety po błędzie obrońcy, rywale z rzutu karnego objęli powadzenie. Po zmianie stron silniejsi fizyczni piłkarze La Granate osiągnęli przewagę, co skutkowało utratą dwóch dalszych bramek. Zwycięstwo La Granate zasłużone, ten zespół okazał się sobotę zbyt silny dla wiślaków