Capitol wygrywa z Jagiellonią

CAPITOL CZARNI JASŁO – JAGIELLONIA 3-2 (0-1)
Bramki: Łukasz Paśko,  Dajan Smikic, Nico Toro – Michał Tracewicz, Vlad Baicu z rzutu karnego.
Do sporej niespodzianki doszło w piątkowym meczu ostatniej kolejki jesiennego sezonu  Stawski Soccer League, w którym kandydat do wicemistrza na półmetku Jagiellonia przegrała z zespołem środka tabeli.
Zwycięstwo Capitolu Czarnych Jasło zasłużone. Jagiellonia – zwłaszcza po przerwie zawiodła – za dużo było kłótni i nieporozumień pomiędzy zawodnikami.Pierwsza połowa to lekka przewaga „Jagi”, która grała w tym okresie z wiatrem i często następowały  wrzutki w pole karne Capitolu. Po jednej z takich akcji Michał Tracewicz głową uzyskał prowadzenie. znakomitą szansę miał Łuaksz Żukowski, kóry położył obrońcę i bramkarza, ale zbyt dłuo zwlekał z posłaniem piłki do pustej bramki.
Jeszcze przed przerwą rzutu karnego dla Capitolu nie wykorzystał  Dajan Smikic (obronił Wojtek Siwik – to  druga jedenastka wybroniona porzez Siwika w kolejnym meczu).  Nie załamało to jednak podopiecznych Tadeusza Ciężkiego, do których zdecydowanie należała druga odsłona.  Najpierw po utracie piłki przez Bartka lLaska  Łukasz Paśko wyrównał,  a dalsze bramki zdobyli Dajan Smikic i Nico Toro. Jagiellonia uzyskała kontaktowe trafienie na kilka minut przed końcem z rzutu karnego (po faulu  Piotra Lizaka),  którego pewnym egzekutorem okazał siVlad Baikcu. To siódma bramka tego zawodnika, któryt wystapił w pięciu ostatnich spotkaniach Jagi.
Capitol miał jeszcze kilka okazji do uzyskana dalszych bramek, Jagiellonia również miał szansę, ale wybronił bramkarz Czarnych Jasło  – Tomek Kuś.
Po tej porażce Jagiellonia straciła szanse na drugie miejsce na półmetku, zajmie je najprawdopodobniej Arka – niezależnie od wyniku jej ostatniego spotkania ze Stalą Mielec, bowiem w bezpośrednim pojedynku Arka pokonała Jagiellonię 1-0.
Teoretyczne szanse na tytuł wicemistrza półmetka ma jeszcze Lechia – musiałaby jednak wygrać z Podlasiem (ten mecz w poniedziałek, godz. 8 p.m. w Bensenville), a Arka przegrać w najbliższy piątek ze Stalą Mielec.
Natomiast Capitol Czarni Jasło zakończy sezon najprawdopodobniej na  czwartym miejscu.