Capitol Czarni Jasło i Polonez nadal na czele

Nie nastąpiły znamy na czele tabeli po czwartej kolejce halowej Stawski Soccer League. Nadal na bez straty punktu prowadzą Capitol Czarni Jasło I i Polonez. Prawdopodobne pojedynek między tymi zespołami zadecyduje o tytule mistrza.
Pewna  niespodzianką była słabsza niż dotychczas postawa drugiego zespołu Capitolu, który po dwóch wygranych doznał porażki z Jagiellonią. Były to pierwsze punkty „Jagi” w tych rozgrywkach. Nadal z zerowym dorobkiem pozostaje  Lecha, na pewno najsłabszy zespół  Ligi – nie tylko na otwartym powietrzu, ale jak widać i w hali.
W najciekawszym spotkaniu kolejki Hetman po 2 minutach gry prowadził z Capitolem 3-0 i zanosiło się na niespodziankę. Poem jeszcze było 4-2, ale przed zmianą stron Capitol wyrównał na 4-4, a w ostatnich minutach spotkania rozstrzygnął spotkania na swoją korzyść.

Nieoczekiwanie w środową noc w „Soccer Place” zabrakło… sędziów. Taka historia nie zdarzyła się wcześniej w ciągu 15 lat istnienia ligi! Z konieczności pojedynek Lechii  Dabrovią  prowadził Łukasz Mikołajczak, a Capitolu z Hetmanem – Wladyslaw Serafin.
Jeszcze jednym problemem – chyba najważniejszym, jest późne rozpoczynanie środowych spotkań. Protestują przeciwko temu wszyscy poszkodowani (czyli zmuszeni do rozpoczynania meczu o 11. wieczorem, w środku tygodnia).
Oto wyniki i aktualna tabela

CAPITOL CZARNI JASŁO II – JAGIELLONIA 3-7 (1-4)
Bramki: Bartosz Brociek 2, Ryszard Surdel – Jarek Cnota 2,  Szczepan Kurzaj 2, Dariusz Pawlik, Wieslaw Ras, Mateusz Jasiński
– Zagraliśmy bez pomysłu, bez koncepcji, bez konsekwencji, popełnialiśmy mnóstwo błędów w obronie – przyznał Ryszard Surdel z Capitolu.

POLONEZ – IGLOOPOL 9-5 (3-2)
Bramki: Wojtek Kapuścik 5, Sebastian Jarmuła 3, Marcin Okarmus – Piotr Suwała , Jarosław Pelc, Oleg Khudyi, Bartosz Piekut, Sylwester Turek,
Mecz wyrównany, zacięty, chociaż już po 10 sek. gry było 2-0 dla Poloneza. Dopiero w ostatnich 10 minutach zarysowała się przewaga Poloneza. Do Igloopolu powrócił do gry Przemek Ziarek

LECHIA – DĄBROVIA USTRONIANKA 3-13 (2-5)
Bramki dla Dąbrovii: Jakub Nowacki 4, Łukasz Jopek 4, Michał Grabowski, Piotr Polak, Manuel Paz, Marcin Kurjata, Paweł Dzikowski
Mecz jednostronny, Lechia miała tylko sześciu zawodników do gry

CAPITOL CZARNI IASŁO I – HETMAN 10-7 (4-4)
Bramki: Jose  Mendoza 3, Łukasz Kluska 3, Mario Waksmundzki 3 , Adrian Golemo – Marek Jarząbek 4, Mariusz Wróbel, Mateusz Tyran, Paweł Szawkało
Był to najsłabszy mecz w tym halowym sezonie w wykonani Capitol Czarnych Jasło. Na dodatek zabrakło w bramce Piotra Hachaja. Dopiero w końcówce lider przechylił losy spotkania na swoją korzyść.
Hetman ma l tylko jednego zawodnika na zmianę i chociaż jeszcze na 2 min  przed końcem było 7-7, to w decydującej fazie zabrakło sił. Bardzo doby występ  bramkarza Hetmana  Piotra Majewskiego.
1. Capitol Czarni Jasło  I    4    12    36-16
2. Polonez                               4    12    35-21
3. Dąbrovia Ustron.           4    9    32-20
4. Capitol Cz. Jasło II        4    6    25-23
5. Hetman                              4    3    23-29
6. Igloopol                            4    3    21-28
7. Jagiellonia                       4    3    16-26
8. Lechia                                4    0    16-38