Calisia straciła fotel lidera, Royal/Cracovia nadal prowadzi

W over-40 Division Il. Metropolitan A. H. Soccer League
Foel lidera na korzyść United Serbs straciła w sobotę Calisia, ulegając Liths 2-3. Pechowo ułożył się mecz dla Calisii, w której  rzutu karnego nie wykorzystał  Janusz Kołodziej,  Dobrze natomiast spisał się Eagles, remisując z United Serbs. Na dodatek Serbowie wyrównali na2-2 w ostatniej minucie, a już w doliczonym czasie Grzgorz Tarapacz trafił w słupek.
W over-40 Division nadal na czele pozostaje Roy-al/Cracovia, chociaż jego przeprawa z International by-najmniej nie była łatwa.

CALISIA –  LITHS  2-3 (0-3)
Bramki: Radek Wawrzyniak  –  2, obie z rzutów karnych
Pechowa porażka Calisii. Po pierwszej, bardzo słabej połowie w wykonaniu Calisii, w  drugiej Liths nie istniał na boisku. Calisia w tym spotkaniu miała trzy rzuty kar-ne- z dwóch bramki zdobył Radek Wawrzyniak. Przy trzcim karnym Wawrzyniak był akurat na ławce  rezer-wowych i dlatego jedenastkę strzelał Janusz Kołodziej. Niestety trafił w bramkarza. Kołodziej  w ogóle miał pe-chowy występ – poza niewykorzystanym z=rzutem kar-nym zaliczył samobójcze trafienie.

UNITED SERBS – EAGLES 2-2
Bramki: Paweł Dziwisz, Janusz Jelonkowski
Eagles był o krok od wygrania tego spotkania. Wpraw-dzie przegrywał 0-1, ale późnej wyszedł na prowadzenie 2-1, a wyrównującą na 2-2 bramę Serbowie zdobyli w ostatniej minucie gry. Na dodatek w 92 min, ju z w doliczonym czasie gry, piłka po uderzeniu Grzegorza Tarapacza trafiła w słupek.

PROSPORT – PODHALE 4-0 (2-0)
Prosport to bardzo silny zespół, może jeden  kandydatów do tytułu. Podhale zdecydowanie ustępowało rywalowi, ale miało w tym meczu dwie sanse bramkowe – nie wykorzystali ch Serb Dagon i Piotr Rabiański.

WISŁĄ – GREEN-WHITE 2-0 (2-0)
Bramki: Jerzy Kociołek 2
Dobry mecz, w którym obie strony miały okazje do zdo-bycia bramek. Jak widać z wynik, celniej trafiali wiślacy.

Over-48 Division

ROYAL/CRACOVIA – INTERNATIONAL  2-1 (2-1)
Bramki: Artur Wałęga 2
Poczatek wskazywał, że będzie to  łatwy mecz – po składnych ak-cjach Royal/Cracovia objął prowadzenie 2-0/. Jednak jeszcze przed przerwą rywale  zdobyli kontaktowe trafienie i  mecz się wyrównał. International okazał się trudnym  przeciwnikiem i  do końca „wawele” nie mogły odskoczyć na bezpieczną odległość.

20180603_104529_Film4Aż się wierzyc nie chce, że tak walczą o piłkę  panowie w over-48 (Powyzej i poniżej)  – Zdjęcia z meczu; Royal/Cracovia – International wykonał – Marek Krawczyk…...

20180603_101617_Film4-1

VICTORIA – HELLENIC 1-1 (1-0)
Bramka: Andrzej Knurek
Nie ma kto strzelać bramek w Victorii. W niedzielę zastapil napastników bramkarz Andrzej Knurek, który tak wykopnął piłke sprzed linii 16-tki własnej bramki, że przelobowała ona bramkarza po przeciwnej stronie i wpadła do siatki. Duża przewaga Victorii w całym meczu, ale fatalna skuteczność strzelecka.
***’
Przed kilku dniami nastąpiło zakończenie czynnej karie-ry przez Leszka Gargę, założyciela Victorii.  Z tej okazji odbyło się na obiekcie przy River Rd w przyjacielskiej atmosferze spotkanie, w którym Victoria zremisowała z Royal-Wawel 3-3.