Błyskawica wzięła rewanż

Piłkarze Błyskawicy, prowadzący w First Division Premier Soccer League wzięli pełny rewanż na zespole Arlington Aces, z którym doznali wiosną porażki. Była to jedyna przegrana naszego zespołu w tym roku. W niedzielę pokonali gładko jednego z rywali do awansu do Major Division 3-2.

BŁYSKAWICA – ARLINGTON ACES (WHITE) 3-1 (1-1_
Bramki: Mike Lanera 2, Joe Lanera
Już w 2 min Mike Lanera zdobył prowadzenie dla Błyskawicy. Do przerwy trwała nadal wyraźna dominacja Błyskawicy, ale jedną bramkę w tym okresie zdobyli rywale, po jedynej akcji zaczepnej, Nastąpiło to tuż przed przerwą.
W 55 min zanotowano najładniejszą akcję meczu- ,Tomek Wożniak poszedł od połowy boiska prawą stroną do przodu, wymanewrował dwóch rywali i dośrodkował, gdzie piękną główką Mike Lenara podwyższył na 2-1.
W dalszym ciągu trwała przewaga Błyskawicy, bramek mogło paść więcej, m. in. Tomek Wożniak został podcięty w sytuacji sam na am, ale sędzia ograniczył się do pokazania winowajcy żółtego kartonika. Dopiero w końcówce Joe Lanera podwyższył na 3-1.
Do zakończenia sezonu Błyskawicy pozostało do rozegrania 8 spotkań i coraz bliżej do awansu do Major Division.
Niedzielny mecz z Arlington Aces obserwował m. in, były prezes Błyskawicy Tadeusz Bierut, bardzo serdecznie powitany przez zawodników.

Over-30 Division Red
TARNOVIA – BALCAN 3-2 (1-1)
Bramki: Robert Pudełko 2, Rafal Zieliński
Pewne zwycięstwo Tarnovii, która wzmocniła się Krzysztofem i Pawłem Pytlami oraz Marcinem Bazułą. Po tej wygranej Tarnovia awansowąła na trzecie miejsce w tabeli.
W najbliższą środę 21 lipca Tarnovia rozegra zaległy mecz z kolejnym zespołem czołówki –  Pampas o 6 p.m w El Grove Village.