Błyskawica samodzielnym liderem

 

Po niedzielnych spotkaniach trzeciej kolejki w Premier Soccer League of Chicagoland samodzielnym liderem została Błyskawica z 7 pkt i bramkami:9-2. Błyskawica w polonijnych derbach zremisowała z WIsłoką 1-1, Remis raczej szczęśliwy dla Wisłoki, bowiem Błyskawica stworzyłą więcej klarownych sytuacji i jak przyznał trener Wojtek Piotrowski – „była lepsza piłkarsko”..Remis wystarczył jej do samodzielnego liderowanie,
W innych polonijnych derbach Wiła pokonała Czarnych Jasło, co stanowi pewna niespodziankę. Nadal kiepsko spisuje się Eagles, który wysoko uległ zespołowi Schwaben.

Open Division

BŁYSKAWICA – WISŁOKA 1-1 (0-0)
Bramki: Brian Ljukas – Denis Silva
Podział punktów w polonijnych derbach. Wisłoka prowadziła a1-0 po strzale z główki Denisa SIlvy nie do obrony, Błyskawica wyrównała na 6 min przed końcem. Tylko 1-1, a zasłużyliśmy na komplet punktów – stwierdził po meczu Wojtek Woźniak z Błyskawicy. – m ieliśmy szereg znakomitych sytuacji, ale piłka tylko raz wpadła do bramki. Szkoda tego meczu, bo kontrolowaliśmy grę przez większą część spotkania. Mielismy dwie poprzeczki, a poza tym znakomicie spisywał się bramkarz Wisloki.

A oto zdanie na temat spotkania trenera Wisłoki Wojtka Piotrowskiego.
– Mecz nie był porywającym widowiskiem. Obie drużyny były dobrze zorganizowane i grały dobrze. Nie ma się jednak co oszukiwać – Błyskawica była lepsza piłkarsko, lecz to my zdobyliśmy gola po samobójczym trafieniu… Błyskawica jednak jest liderem I łatwo sie nie poddaje, udało się jej strzelić wyrównującą bramkę na 6 minut przed końcem spotkania.
Cieszę się, że młodzi zawodnicy, wspomagani 2-3 z pierwszej drużyny, grają coraz lepiej. To trzeci remis – szkoda, ale zwycięstwa są już blisko…

SAC WISŁĄ CHICAGO – CZARNI JASŁO CHICAGO o 3-2 (1-1)
Bramki: Konrad Malinowski Alexander Lulek, Michał Mróz – Joshua Cruz, Paweł Urban
Polonijne derby Wisła – Czarni Jasło wygrała Wisła, chociaż nie była chyba faworytem tego pojedynku..
Oto opinie obu stron.
– Masz rozgrywane był na dobrym poziome. Definitywnie zagraliśmy lepiej od Czarnych , chociaż momentami to oni rozgrywali piłkę. My kreowaliśmy sytuację i ostatecznie wygraliśmy mecz – powiedział trener Wisły Artur Kurzyński. – Brawa dla całego zespołu za walkę i charakter, który pokazali na boisku. Zasłużona wygrana Wisły. Dziękuję wszystkim fanom Wisły, którzy tak licznie przyjechali nas oglądać.
A oto co powiedział trener Czarnych Jasło Maciej Orłowski.
– Przegraliśmy 3-2. Graliśmy w piłkę, a to przeciwnik strzelał bramki po stałych fragmentach gry. Przez 80% drugiej połowy zamknęliśmy rywala na jego połowie, ale nie byliśmy skuteczni. Jesteśmy w procesie przebudowy drużyny i takie mecze jak dziś będą się przytrafiały. Aby jak najrzadziej

EAGLES – SCHWABEN 1-6 (1-2)
Wynik mówi sam za siebie. Nie znamy szczegółów, gdyż tym razem nie przekazal nam ich i swojej opinii trener Robert Juszczyk.

JAGIELLONIA – RED EAGLES 2-4 (1-3)
Bramki: Adam Jezierczak, Marcin Boratyński
Jagiellonia przegrała mecz, którego nie miąła prawa przegrać. Prowadziła 1-0 po pięknej akcji, którą wykończył Jezierczak uderzeniem w krótki róg, w samo „okienko”. „Jaga” przeważała, ale po trzech głupich błędach straciła w pierwszej połowie trzy bramki.
Po zmianie stron przewaga Jagiellonii jeszcze wzrosła – po woelu niewykorzystanych okazjach, w końcu z rzutu karnego uzyskała kontakt na 2-3. Na 5 minut przed końcem gry z wypadu Red Eagles zdobywa czwartą bramke. W końcówce były jeszcze szanse, ale zawiodła skuteczność, której brak był główną przyczyną porażki.
.

UNIA CHICAGO – PAO CHICAGO 7-0 (7-0)
Bramki: Nathan Lang 3, Śmierzchalski 2, Mikołajczak, Głódź
PAO przystąpił do gry zupełnie nieprzygotowany , tłumacząc się, że grają dzisiaj w lidze UPSL i nie mogli skompletować składu , Gfroi calyas w 10-tkę. . Unia kompletnie zdominowała mecz i strzeliła 7 goli w pierwszej połowi, a na drugą połowę przeciwnik już nie wyszedł