Błyskawica nie obroni tytułu?

Największą niespodzianką 12. kolejki sezonu w Europa League była klęska aż 1-7 Błyskawicy z Sockers FC Blue Tym samym obrońca tytuu spadł na piąte miejsce i jego szanse na awans do pierwszej dwójki na play off zostały niemal całkowicie zaprzepaszczone. Natomiast dołączył do czołówki Sockers FC Blue. Lider Czarni Jasło po dobrej grze pokonał Sockers FC White; Bysławica under-23 – pomimo iż miała tylko siedmiu zawodników –  uporała się z B-H Lilies. Wisła urwala dwa punky Wisloce.  Obecnie n czele utrzymują się Czarni Jasłoo 25 pkt przed Błyskawicą u-23  24 pkt, Sockers FC Blue  – 22 pkt, Wisłoką 21 pkt  oraz Błyskawicą 20 pkt. W ostatnich dwóch kolejkach zagrają:

•    Czarni Jasło – z  Błyskawicą u-23 i Wisłą;
•    Błyskawica u-23 –  z Czarnymi Jasło i Sockers FC Blue;
•    Wisłoka – z  Sockers FC Blue i BH Lilies
•    Błyskawica –  z, BH Lilies i Sockers FC White
•    Sockers Fc Blue – z Wisłoką i Błyskawica u-23
W First Division bez zmian –  na czele FC Mołdova Chicaago przed Polonezem i Jagiellonią.

SOCKERS FC WHITE – CZARNI JASŁO 2-4 (2-1)
Bramki: Mario Waksmundzki 3, Kamil Szczęśniak
Dobry mecz Czarnych Jasło i ich zasłużona wygrana. Bohaterem spotkania był Mario Waksmundzki, który zaliczył klasyczny hat-trick, a ponadto asystował przy czwartej bramce  Czarnych, zdobytej przez Kamila Szczęśniaka. Sytuacji bramkowych było sporo, m. in. cztery miał Piotr Hanlua, były i słupki.

SOCKERS FC BLUE – BŁYSKAWICA  7-1 (4-0)
Bramka: Heni
Katastrofalny występ Błyskawicy, która jedyną bramkę zdobyli dopiero przy stanie 6-0 dla rywala. Były tylko dwie piątki do gry, ale to nie tłumaczy bardzo  słabej postawy zespołu.

BH LILIES – BŁYSKAWICA under-23   4-6 (3-2)
Bramki:  Rafael Obilo 3, Łukasz Cholewa 2, Michał Walaszek
Niełatwo jest grać z sukcesem w hali, mając tylko siedmiu zawodników (plus bramkarz).  A w tak nielicznym składzie musiała w niedzielę walczyć Błyskawica under-23. Nic dziwnego, że przegrywała już 1-3. Po zmianie stron jednak nie dała szans rywalowi  Nie tylko odrobiła straty i wygrała 6-4, ale bramek powinno paść znacznie więcej – Łukasz Cholewa z niespełna metra nie trafił do bramki, podobne okazje mał Micha Walaszek.
.
WISŁĄ CHICAGO – WISŁOKA CHICAGO 4-4 (2-1)
Bramki dla Wisły: Dawid Wiśniewski, Mateusz Makowiec, Alex Lulek,  Kuba Łapiński
Kolejny mecz z lepszą gry Wisły, która ty razem urwałą  dwa punkty Wisłoce. Coraz więcej poprawnych akcji.

JAGIELLONIA – STNG FC 6-2 (2-1)
Bramki: Łukasz Borys 3, Paweł Ściepuk 2, Adam Szczepaniak
Przeciwnik miał tylko sześciu zawodników do gry, więc zawodnicy „jagi” wyraźnie go zlekceważyli.  W efekcie do przerwy tylko skromne prowadzenie.
– To był zdaniem  niektórych wygrany mecz już przed…meczem –  skomentował Darek Pawlik. –   A potem trzeba było ciężko pracować,  by wyjść z tego….

WISŁĄ B – EAGLES B  1-6 (0-5)
Bramki: Adrian Piękosz – Karol Madej  2, Julian Corazino 2, Jakub Juszczyk, Sebastian Modrzejewski
Mecz rozstrzygnięty został już w pierwszej połowie, po której Eagles prowadził 5-0. W drugiej połowie młodzi piłkarze Eagles zagrali na luzie, a na  odmianę Wisłą B nieco się rozkręciła. Tak więc Eaglesowi B udał się rewanż za porażkę z Wisłą B w pierwszej rundzie.
– Chłopcy ciężko pracują na treningach i to daje efekt – stwierdził Robert Sempoch.

POLONEZ – SOCKERS FC  6-5 (1-2)
Bramki: Dima 3, Dawid Bucior.  Wojtek Kapuścik, Kuba Chmielewski
Dramatyczny  przebieg spotkania, zakończonego szczęśliwie dla Poloneza Nasz zespól przegrywał  na 5 min przed końcem spotkania 2-5, ale w ostatnich minutach strzelił cztery bramki, wygrywając ostatecznie  6-5.  Piękna bramka Dominika Buciora na 3-5, który niemal spod własnej bramki przelobował bramkarza. Kolejny znakomity występ Mariusza Sagana w bramce.

EDGEWATER CASTLE  FC – UNIA CHICAGO  3-4 (2-1)
Bramki: Dominik Wardzała, Mateusz Barchan, Piotr Karpierz
Się nie najlepiej, bo Unia przegrywała 0-2. Jednak już do przerwy zdobyła kontaktową bramkę, później kolejno było 2-2, 3-2, 3-3 i zwycięstwo Unii 4-3 przypieczętował   Dominik Wardzała. Warto dodać, że zespół Edgewater Castle FC prowadzi  były trener Unii – Wojtek Piotrowski.

BŁYSKAWICA over-30  – S.C. MOŁDOVA  1-0
Bramka: Brian Meney