Błyskawica nie zwalnia, derby dla Tarnovii

W Major Division Premier Soccer League z sześciu naszych zespołów grały tylko trzy. Zgodnie z oczekiwaniami Błyskawica,która ostatnio specjalizuje się w rezultatach 3-0, w takim właśnie stosunku odprawiła Jagiellonię. Pierwsza połowawyraźnie dla Błyskawicy, po przerwie Jaga zagrała lepiej, stworzyła kilka okazji, m, in, piłka po uderzaniu  zza szesnastki Lukasza Borysa tafila w słupek. Druą bramkę zdobyła jednak Blyskawica, a wynik przypieczętowała przez wykorzystanie rzutu karnego.

Nie powiodło się Błyskawicy u-23.  Zespół Wojtka Woźniaka zaczął doskonale –  już w 1 min Adam Woźniak uderzeniem niemal z połowy boiska przelobował wysuniętego do przodu bramkarza, ale piłka trafiła w poprzeczkę.. Tym niemniej do przerwy hyło 1-0 dla Błyskawicy. A mogło być i 2-0, bo idealnej szansy nie wykorzystał Artur Szlachta. Po zmianie stron było już gorzej, gdyż zespól od początku miał tylko 11. zawodników do gry, z po kontuzji jednego z nich, nemalk cała drugą połowę musiał grać  w 10-tke. Na podkreślenie zasługuje bardzo dobra postawa bramkarza Adama Szymaszka.
W over-30 Division Red polonijne derby: Tarnovia – Igloopol zakończyły się nieznacznym zwycięstwem Tarnovii,.  Optyczną przewagę miał Igloopol, Tarmovia cały mecz grała bez możliwości zmian (tylko 11. zawodników). Prowadziła 1-0 po  trafieniu Roberta Pudełko, później po samobójczej bramce było 1-1, a wynik ustalił  Rafał Grela.  Mądra taktycznie gra Tarnoviii, która grając w osłabieniu oszczędzała siły, starając się przetrzymać piłkę, nie szarżować – przyniosła efekt, W drugim meczu tej dywizji Wisła wygrała po dobrej grze wygrała z Chicago Celtic.