Błyskawica na powrót liderem

W rozegranym w czwartkowy wieczór zaległym spotkaniu w Premier Soccer League of Chicagoland Błyskawica pokonała Wisłokę 4-2. Tylko pierwsze 20 minut należało do Wisłoki, która w tym okresie zdobyła bramkę, mając  ponadto dwa słupki i poprzeczkę. W 20 min kontuzji doznał prowadzący grę Wisłoki Michał Stroch i od tego momentu gra zespołu „posypała” się. Inicjatywę przejęła Błyskawica, która jeszcze przed przerwą objęła prowadzenie i stworzyła ponadto dwie sytuacje „sam na sam.
Po przerwie przewaga Błyskawicy byłą bardzo wyraźna. Prowadziła  4-1, ma-jąc oprócz tego dwie poprzeczki. Dopiero  w końcówce Wisłoka – korzystając z „prezentu” obrońców Błyskawicy – zdobyła drugą bramkę.
Po tym zwycięstwie Błyskawica powróciła na fotel lidera, zrównując się punkta-mi z Czarnymi Jasło, ale mając od nich lepszy bilans bramek. Nie wykluczonej jednak, że już w piątek, po rozegraniu zaległego potkania;  Czarni Jasło – Jagiellonia, na pierwsze m miejsce powrócą Czarni, jeśli wygrają lub przynajmniej zremisują z „jagą”.

Oto wynik
BŁYSKAWICA – WISŁOKA 4-2 (2-1)
Bramki: Ram Giaboli 2. Damian Pikul, Samuel Figuroa – Taras Dydyk, Dawid Zatrębczan