Błyskawica mistrzem w Europa League

Niedzielnymi play offs zakończył się drugi sezon halowej Europa League. Ub. roczny mistrz – Czarni Jasło nie obronili tytułu. W pojedynku o I miejsce przegrali z Błyskawicą. Sukces Błyskawicy zasłużony. Czarni zagrali słabiej w drugiej połowie, co przesądziło o ich porażce. Ciekawa była końcówka. Czarni Jasło przy stanie 2-3, grając w przewadze, wycofali jeszcze bramkarza. Ale nie wykorzystali szansy na wyrównanie. Natomiast na 14 sek. przed  syreną Jacob Shibiora przechwycił piłkę i posłał ją do pustej bramki, ustalając wynik na 4-2 dla   Błyskawicy.

IMG_0168Błyskawica z pucharem po zdobciu mistrzostwa Europa League. Trofeum w  rękach grającego trenera – Dariena laRoche, obok prezes klubu – Ignacy Dudziak

Z innych naszych zespołów w pojedynku o 3. miejsce Wisła wygrała z Sockers FC Blue; w walce o piątą lokatę Błyskawica u-23  rozgromiłą Wisłokę.
W First Division Błyskawica over-30 po porażce z Jake Stars Punishers była druga; trzy pozostałe polonijnie teamy wygrały i w rezultacie  Tarnovia zajęła trzecie miejsce, Unia Chicago piąte, a Jagiellonia dziewiąte.
Za tydzień Puchar Ligi – okazja do rewanżu dla tych. którzy przegrali  w niedzielnych  play offs

Major Division’

O I miejsce: CZARNI JASŁO – BŁYSKAWICA 2-4 (2-2)
Bramki: Eljot Kattle, Piotr Hanula – Strretter, Denis Laroche, Edi Phil, Jacob Shibora
Czarni zaczęli  dobrze i po udanych kontrach objęli pro-wadzenie 2-0. Ale jeszcze przed przerwą Błyskawica wyrównała – na 2-1 grając w przewadze i na 2-2 po rykoszecie. Po przerwie już wyraźna dominacja Błyskawicy. Na 2.18 min. przed syreną Edi Phil zdobył trzecią bramkę, a na 12 sek, przed końcem Jacob Shibora posłał  piłkę do pustej bramki ustalając wynik na 4-2.
Byliśmy zespołem lepszym. Zwłaszcza w drugiej poło-wie stworzyliśmy dużo sytuacji, rywale wybijali piłkę z linii bramkowej – powiedział prezes Błyskawicy  Ignacy  Dudziak.
Jacek Jówko z Czarnych Jasło emocjonalnie  skomen-tował to wydarzenie;
/…/ Prowadzimy 2-0, przeważamy, mamy kolejne, niewykorzystane szanse. No i właśnie – niepotrzebna niebieska kartka dla Patryka Szatko za niepotrzebny faul i tracimy bramkę, grając w  osłabieniu.  Błyskawica łapie wiatr w żagle i zdobywa kolejną bramkę. Po przerwie to już nie ta sama  drużyna Czarnych. Widać było, że w psychice coś nie tak i nic nie wychodzi. Błyskawica strzela w końcówce dwie kolejne bramki… Skoda, bo początek mieliśmy świetny /…/
Poniżej oba zespoły przed meczem i ujęcia wsystkich brmaek w tym pojedynku

IMG_15113Y9A1832Piotr Hanula zdobywa bramkę na 1-0 dla Czarnych Jasło

3Y9A1857Eljot Kattle podwyższa na 2-0…

3Y9A1995Pierwsza bramka dla Błyskawicy – jest już 2-1…

3Y9A2009Błyskawica wyrównała na 2-2...

3Y9A2077Już 3-2 dla Blyskawicy...

3Y9A2091I ostatnia bramka meczu – 4-2 dla Błyskawicy

Zdjęcia – Jacek Jówko

O III miejsce: WISŁA  – SOCKERS FC BLUE  4-2 (2-0)
Bramki: Piotr Łagowski 2 , Kamil Borkowski, Alex Lulek
Dobrze rozegrany taktycznie mecz przyniósł Wiśle zwy-cięstwo. Cały czas wiślacy prowadzili– 2-0, 3-1, 4-1i 4-2. Nasi pokryli krótko rywali i Sockersi nie mogli rozwinąć skrzydeł.

O  V miejsce:    WISŁOKA CHICAGO – BŁYSKAWICA under-23  2-9 (1-3)
Bramki dla Błyskawicy u-23: Michał Walaszek 2, Raveo 2, Albert Arabik 2, Artur Kielar, Hubert Szeląg, Jeremy
Mimo niepełnego składu (ze szkoły powrócił jedynie Ar-tur Kielar), Błyskawica u-23 nie dała żadnych szans Wi-słoce. Po kontuzji powrócił do gry Albert Arabik.

First Division

O I miejsce: JAKE STARS PUNISHERS – BŁYSKAWI-CA over-30  6-2 (3-0)
Bramki: Sawrokulos, Traversa
,Lider po rundzie zasadniczej nie dał szans oldboyom Błyskawicy

O III miejsce; MOŁDOVA – TARNOVIA 1-1(0-1), wygrana Tarnovii
Bramka: Marek Demczuk
Tarnovia ukończyła  rozgrywki na trzecim miejscu po pokonaniu w play off Mołdovy. W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1, ale Mołdova zrezygnowała z wykonywania rzutów karnych i w tej sytuacji wygrana Tarnovii.
Spotkanie miało przebieg wyrównany. Ale więcej okazji stworzyła Tarnovia, która miała na koncie słupki, i poprzeczki.
W sumie sezon dla Tarnovii bardzo udany, a przed startem nie liczono się  z tak wysoką pozycją.  Połączenie w zespole młodości (najmłodszy Alex Wałęga to 17-latek) z rutyną starszych  zawodników (m. in. Robert Pudełko, Sławek Strzesak, Grzegorz Chmura, Krzysztof Bajorek),  w wieku 45-50 lat i więcej, dało dobre rezultaty

.
O V miejsce :  UNIA CHICAGO – STING FC 4-3 (2-0)
Bramki: Mateusz Barchan, Marcin Cichański, Kayo Louis, Łukasz Mikołajczak
Zasłużone  zwycięstwo Unii, chociaż gdy rywale wyrównali na 3-3, zrobiło się nerwowo. N szczęście na 1.50 min przed końcem Łukasz Mikołajczak zdobył zwycięską bramkę.
Piąte miejsce Unii Chicago to wynik dobry, zwłaszcza  po słabszym, pierwszym okresie. Na pewno pomógł powrót do gry po wyleczeniu kontuzji w połowie sezonu  Łukasza Mikołajczaka.

O IX miejsce: JAGIELLONIA – STARE BYKI 3-0 (1-0)
Bramki: Paweł Ściepuk, Kazimierz Boloż,  Bogdan Brongiel
Mecz cały czas pod kontrolą Jagiellonii Bramkarz „jagi” Wojtek Siwik był kompletnie bezrobotny.