Błyskawica lepsza, ale młoda Błyskawica zasłużyła na pochwałę

Bez zmian w Premier Soccer League. Lechia/Romania pokonała lidera drugiej sekcji w Major Division – Naperville Strikers i oczywiście utrzymała prowadzenie w tabeli. W „polskiej” sekcji Major Division zatem bez zmian. W pojedynku obu Błyskawic wygrali wprawdzie starsi, ale młodzież Błyskawicy u-23 zasłużyła na pochwalę. Pierwszy punkt w rozgrywkach zdobyła Unia Chicago. Czekamy  na pierwszą wygraną zespołu Łukasza Mikołajczaka.

BŁYSKAWICA A – BŁYSKAWICA  u-23  3-0 (0-0)
Bramki: Pilot, Lawsen, Eddy
Ciekawy, dobry pojedynek obu Błyskawic. Młodzi – zawłaszcza w pierwszej połowie – kilkakrotnie zagrozili bramce pierwszego zespołu. Dwukrotnie po strzałach Adama Woźniaka piłka minimalnie mijała bramkę. W  końcówce młodzieży zabrakło trochę sil. Błyskawia u-23 miała tylko dwóch zawodników na zmiany i nie miałą pełnego składu. Na pewno wynik jest za wysoki. Grano fair, był to interesujący pojedynek.

UNIA CHICAGO – FC BODROST  1-1
Bramka: Marcin Cichański
Nareszcie nie brakowało zawodników grali obaj pozyskani z  Poloneza piłkarze- Marcin Cichański i Dominik Wardzała. Niezła gra Unii i pierwszy punkt w sezonie
– Powinno być niebawem jeszcze lepiej – podsumował  Łukasz Mikołajczak.

CZARNI JASŁO – INTERTNATIONAL SC 6-1  (2-0)
Bramki: Mario Waksmundzki 2, Piotr Hanula 2, Julian Rączka 2
Tym razem łatwa wygrana Czarnych Jasło chociaż wystąpili bez kontuzjowanych Piotra Hanuli.  Łukasza Szczęsniaka i Pawła Otachela. W bramce stanął  asystent trenera Maciek Orłowski. Na tego rywala wystarczył,  ale za tydzień spotkanie z Błyskawicą A i konieczne jest wzmocnienie na tej pozycji.

Mario Waksmundzki zdobywa bramkę na 1-0 dla Czarnych Jasło

A  tak padła bramka na 4-1 zdobyta przez Juliana Rączkę     Foto – Jacek Jówko

JAGIELLONIA – LEGENDS 1-2
Bramka: Łukasz Borys
Pod nieobecność Piotra Sztafy zespól “jagi” prowadził Darek Pawlik.  W sumie pojedynek wyrównany.

LECHIA/ROMANIA – NAPERVILLE STRIKERS 3-1 (1-0)
Bramki: Michał Pot, Lucian Colojaru, Daniel Nica
Pojedynek dwóch liderów Major Division wygrali  piłkarze Lechii/Romanii. Prowadzili 1-0, później wprawdzie Strikersi wyrównali na 1-1, ale niebam było 2-1. W końcówce Napervile Strikersi przycisnęli , chcąc odrobić straty. W pewnym momencie ich bramkarz wyszedł od połowyl boiska, by wspomóc atakujących kolegów. Wykorzystał to Nica, który przeszedł przez pól boiska i posłał piłkę do pustej bramki.

Polonez pauzował

Over-30 Division Red
TARNOVIA – WISŁA 3-5 (0-1)
Bramki dla Tarnovii: Chmura. Grela. Knapik
Jak donosi trener Tarrnovii Jan Gieroń, jego zespół miał ok. dziesięciu 100-proc. sytuacji i powinien wygrać to spotkanie różnicą pięciu, sześciu bramek

IGLOOPOL – HORSEBOX UNITED 2-2 (1-0)
Bramki: Mariusz Boroń, Marek Demczuk
Po przerwie przeciwnik podkręcił tempo i w 75 i 78 zdobył dwie bramki, obejmując prowadzenie 2-1. Ale ostatnie solowo należalło do Igloopolu
– Cieszy wynik  i jeden punkt  – powiedział trener Mariusz Sagan – chociaż pozostał pewien niedosyt. Musieliśmy gonić  wynik, a do przerwy mogło być 2-0, ale nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji