Błyskawica i Lechia/Romania

Wszystko wskazuje na to, że w walce o tytuł mistrza w Premier Soccer League najbardziej liczyć się będą – w “polskiej” sekcji Majr DIvision Lechia Romania, a w drugiej sekcji – pierwszy zespół Błyskawicy. Lechia zanotowała kolejną wygraną, tym razem z BH Lilies, pozostaje nadal bez porażki – ma na koncie tylko remis z Czarnymi Jasło. Błyskawica nie straciła jeszcze punktu. W niedziele pokonała w polonijnych derby Czarnych Jasło. Kolejny punkt  zdobyła Unia Chicago, ale tym razem pozostał niedosyt, bo przecież w tym meczu zespół  Łukasza Mikołajczaka prowadził już 3-0 i był  o krok od wygranej.
W First Division Polonez nareszcie w optymalnym składzie, z 17 piłkarzami do gry i  w efekcie wysoka wygrana z Red Devils, W następnym roku chcemy widzieć Poloneza w Major Division.
Oto szczegóły.

JAGIELLONIA – NAPERVILLE STRIKERS 0-3(0-1)
Przy stanie 0-0 piłka po strzale Konrada Ślęczki wylądowała na poprzecz-ce. Po przerwie Jaga miała na koncie dwa słupki i kilka niezłych okazji. Jak widać zabrakło trochę szczęścia bo zespół w sumie zagrał dobrze

BŁYSKAWICA under-23 – FC BODROST 6-1 (4-1)
Bramki: Albert Arabik 3, Michał Walaszek 2, Adam Woźniak
Mecz miał jednostronny przebieg, Bułgarzy grali w drugiej połowie po czerwonej kartce w dziesiątkę i głównie polowali na kości przeciwnika. W fecie sędzia zakończył spotkanie 15 min wcześniej

UNIA CHICAGO – INTERNATIONAL SC  4-4  (3-0)
Bramki: Marcin Cichański, Przemek Kaczówka, Cyryl Jakubik, Mateusz Nowicki.
Prowadząc 3-0 do przerwy, Unia o włos nie przegrała tego spotkania, bo-wiem pozwoliła najpierw rywalowi wyrównać, a następnie straciła cwazrtą bramkę. Dopiero w końcówce Nowicki zaliczył  trafienie na 4-4.

CZARNI JASŁO – BŁYSKAWICA 0-3 (0-1)
Bramki: Hall, Philot z rzutu karnego, Houghower
Zasłużona wygrana Błyskawicy, chociaż przy stanie 2-0 Julian Rączka nie wykorzystał dla Czarnych rzutu karnego, a od 75 min. zespół Czarnych Jasło grał w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce Marcina Pieniążka

Julian Rączka nie strzela karnego dla Czarnych     Foto – Jacek Jówko

Rzut karny i 2-0 dla Blyskawicy                    Foto – Jacek Jówko

Walka o piłkę w meczu Czarnych z Błykawicą (powyżej i poniżej)

Zdjęcia – Jacek Jówko

LECHIA /ROMANIA – BH LILIES 3-2 (3-2)
Bramki: Daniel Coslin 2, Michael Popł
Kolejny bardzo dobry występ zespołu Władysława Serafina, który cały czas kontrolował przebieg wydarzeń. Ten polsko-rumuński zespół jest już scementowany i chociaż nie grał w optymalnym składzie, pokazał się z jak najlepszej strony.

RED DEVILS – POLONEZ 1-7 (0-2)
Bramki: Jacek Hickiewicz 2, Krzysztof Kulis 2, Sebastian Jarmuła, Patryk Sztol i Adrian Golemo
Nareszcie w pełnym składzie. Grający trener Wojtek Kapuścik miał aż 17 zawodników do dyspozycji.

Over-30 Division Red

TARNOVIA – BULGARIA 2-3 (0-2)
Bramki: Mirek  Wojtyło, Janusz Gurgul
Dwie bramki, stracone w pierwszej połowie po błędach, przesądziły o lo-sach spotkania.

FC BALCAN – IGLOOPOL 3-0 (0-0)
Brak kilku podstawowych  zawodników – Przemka Ziarka, Bartka Rzucidły i  Kamilla Szmidta zadecydował o porażce.