Błyskawica i Champions już w półfinałach

Oba nasze zespoły walczące w pucharze Premier Soccer League – Błyskawica i Champions odniosły w ćwierćfinałach zwycięstwa  i awansowały już do czwórki najlepszych. Błyskawica, występująca pod nazwą Arlington Aces Ligthning wygrała w Open Tournament dopiero po dogrywce, natomiast Champions FC w over-40 Division rozgromili aż 8-0 swego rywala. Potwierdza to wcześniejsze moje (i nie tylko moje) opinie, że zespół ten powinien przejść do over-30 Division, gdzie spotkałby bardziej atrakcyjnych rywali. Półfinały w najbliższą niedzielę 6 listopada
Oto szczegóły.

Open Tournament

ARLINGTON ACES LIGHTNING – MANZANILLA 4-2 (1-1, 1-1)
Bramki: Paul Clouviers 3, Charles Bronson
Bardzo zacięty, wyrównany pojedynek. W zespole Błyskawicy zabrakło bramkarzy, ale z powodzeniem zastąpił ich zawodnik z pola – Piotr Lizak. Prowadzenie dla Błyskawicy uzyskał Cloviers, rywale jednak jeszcze przed przerwą wyrównali. Po zmianie stron nie padły dalsze bramki, dopiero w dogrywce kolejne dwa trafienia zaliczył Clouviers i było 3-1. Manzanilla zdobyła jednak kontaktową bramkę na 2-3 i do końca walczyła o wyrównanie. W samej końcówce poszła kontra, Clouviers ograł trzech obrońców, wystawił piłkę nieobstawionemu Bronsonowi ,a ten dopełnił formalności pieczętując zwycięstwo.

Rywalem Błyskawicy w półfinale będą Naperville Strikers.

CHAMPIONS FC – ST. CHARLES BLUE 8-0 (2-0
Bramki:  Robert Sztejn 3, Jurek Kociołek 2,  Zdzisław Wawrzyńczyk, Mieczysław Maciejewski i Piotr Maciantowicz z rzutu karnego
Kolejny pogrom rywali – chociaż do przerwy nie było  tak łatwo. Dopiero po zmianie stron, pomimo iż Champions grali pod wiatr, bramki posypały się jak z rogu obfitości.
Rywalem w półfinale będzie albo Red Wilmette (w sezonie regularnym 7-0 dla Champions) bądź Hellenic United, z którym w tym sezonie nasz zespól grał dwukrotnie: 2-3 i 3-2.