Błyskawica A przed Czarnymi Jasło i Błyskawicą u-23

Ósma kolejka halowej „Europa League”  w Palatine przyniosła tylko jedną zmianę w czołówce. Po remisie Sockers FC White z Wisłoką, na trzecie miejsce awan-sowała Błyskawica u-23. Ten remis jest na rękę zarówno Czarnym Jasło, którzy zostali samodzielnym wiceliderem, jak i Błyskawicy under-23. Na czele pozostaje  Błyskawica A, która wyprzedza Czarnych o  2 punkty. Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki, w których Błyskawica A spotka się kolejno z Igloopolem i  Błyskawicą u-23, natomiast Czarni zagrają  z Naperville Strikers i Wisłoką. Nieco trudniejsze mecze czekają Czarnych.  Jeśli oba zespoły nie stracą swych dotychczasowych lokat, to o tytule zadecyduje ich bezpośredni pojedynek, w play off, na zakończenie sezonu, 26 lutego..
SOCKERS FC BLUE  – IGLOOPOL 5-2 (3-2)
Bramki: Sardo 2, Dima
Mówiący po polsku Uzbekistanczyk Sardo I Ukrainiec Dima zdobyli bramki w tym spotkaniu, które jednak Iglo-opol przegrał. Do zespołu doszło dwóch zawodników –  Szymon i Ryan – obaj pozostają w Igloopolu do końca sezonu halowego.
– Dzisiaj nie ma się czego wstydzić, pokazaliśmy się z dobrej strony –  powiedział trener Mariusz Sagan. – Szkoda, że te posiłki otrzymaliśmy tak późno.

SOCKERS FC WHITE – WISŁOKA 3-3 (1-2)
Bramki: Denis Markovic,  Mateusz Woch, Mateusz Toczek
Sockers FC White – młody, szybko grający, wybiegany zespół z czołówki ligi był bardzo trudnym rywalem. Dla-tego z remisu Wisłoka chyba jest zadowolona. Sockers dwukrotnie prowadzili, Wisłoka tylko raz, a  na 3-3 wy-równał Mateusz Toczek. Szkoda tylko, ze nerwy poniosły  Krzysztofa Śmierzchalskiego,  który już po meczu otrzymał czerwoną kartkę, co może oznaczać dwa mecze przerwy dla tego zawodnika.

BŁYSKAWICA u-23 – OG FC 8-1 (4-0)
Bramki:  Michał Walaszek 4, Michał Rogalski, Daniel Krajewski, Tomek Ratajczak, Antoin Mosa
Pełna dominacja młodego zespołu Błyskawicy nad naj-słabszym teamem w lidze. Bramek powinno paść znacznie więcej.

BŁYSKAWICA  A – NAPERVILLE  STRIKERS 5-1 (2-1)
Bramki: Sibona  2, King, Eidie, Phillot
Strikes prowadzili od 9 min 1-0, w 18 mi Sibona wyrów-nał na 1-1,  a jeszcze przed przerwą Błyskawica uzyskała prowadzenie. Po zmianie stron nadal toczyła się wyrównana walka, ale celniej trafiali zawodnicy lidera. Pojedynek ten miał dla Błyskawicy prestiżowe znaczenie –  w końcu jej rywalem był mistrz otwartego terenu. Wprawdzie Strikersi w hali są słabsi, , ale…

POLONEZ –  CZARNI JASŁO 1-5 (1-2)
Bramki: Wojtek Kapuścik – Piotr Hanula 2, Brandon Menteon 2, Kamil Szczęśniak
Nie doszło do niespodzianki w polonijnych derby. W pierwszej połowie pojedynek wyrównany. Przy stanie 2- l kilkuminutowa  dominacja Poloneza. Przełomowym momentem była bramka  na 3-1 dla Czarnych Jasło, uzyskana w okresie gry w przewadze. Później już domi-nacja Czarnych i ich zasłużona wygrana.
Pochwalić trzeba obu bramkarzy – w Czarnych Jasło Piotra Hachaja i w Polonezie Dominika Pietucha.

1-0 dla Czarnych po bramce Kamila Szczęśniaka

2-0 – po bramce Brandona Monteon

Kontaktowe trafienie Wojtka Kapuścika na 2-1

3-1 – Brandon Monteon

Piotr Hanula podwyższa na 4-1

Ostatnia bramka meczu – poonownie Piotr Hanula i 5-1….