Błyskawica A pierwszym liderem

W Palatine ruszyła w niedzielę nowa halowa liga. W 12-zespołowej stawce aż sześć polonijnych zespołów. Kilka zespołów wyraźnie słabszych, odbiegających od stawki, o czym świadczą wysokie wyniki: 10-0 i dwa ra-zy po 8-0. Najlepiej na inauguracji spisały się Czarni Jasło  oraz oba  zespoły Błyskawic. Pochalić trzeba także Wisłoke i pomimo porażki – Igloopol.

Walka o piłkę w meczu Czarnych Jasło z Thunder    Foto – Jacek Jówko

WISŁOKA – SOCCER FC BLUE 4-2 (3-1)
Bramki: Marek Golik 2 (w tym jedna z rzutu wolnego), Wiesław Raś, Krzysztof Śmierzchalski
Prowadzenie 1-0  tym meczu uzyskali rywale, ale jesz-cze przed przerwą Wisłoka zdobyła dwubramkowe pro-wadzenie. Przeciwnik  był młody (17-18-latkowie), wy-biegany i stanowił  trudną przeszkodę. Wisłoka miała dwie piątki do gry. Piękna bramka kapitana zespołu Wiesław Rasia – było to pierwsze trafienie tego zawodnika od dłuższego czasu.

THUNDER –CZARNI JASŁO 0-8 (0-2)] Bramki: Piotr Hanula 2, Łukasz Mikołajczak 2,Paweł Hanula, Łukasz Pieniążek, Krystian Ciężadło, Brendon..
Pierwsza polowa miała przebieg wyrównany, dopiero  w samej końcówce padły dwie bramki. Najpierw tuż po zakończeniu gry w przewadze Łukasz  Pieniążek zdobył prowadzenie, a w ostatnich sekundach przed końcem tej części gry Krystian Ciężadło podwyższył na 2-0. Druga połowa to już pełna dominacja Czarnych Jasło, efektem czego było sześć dalszych branej. Mogła paść jeszcze  jedna, ale Rafał Zalewski nie wykorzystał rzutu karnego.

Czarni Jasło od wysokiego 8-0 rozpoczęli sezon  w halowej lidze w Palatine

Czarni Jasło w tych rozgrywkach występują wzmocnieni Łukaszem Mikołajczakiem (w piątki gra w  Unii Chicago w lidze National) oraz Wojtkiem Siwikiem z Jagiellonii. W inauguracji bronił jednak Piotr Hachaj, który w pierwszej połowie kilkakrotnie popisał się udanymi interwencjami.

Poniżej kilka dalszych zdjęć z tego spotkania

Zdjęcia – Jacek Jówko

IGLOOPOL – BŁYSKAWICA u-23 A  4-5 (1-3)
Bramki: Damian Rozkuszka, Marek Cichański,  Dominik Wardzała,  Marek Klimek – Michał  Walaszek 2, Mikołaj Ivaskin,  Daniel Krajewski, Daniel Pikul
Błyskawica under-23 cały czas prowadziła – kolejno 2-0, 4-1, 5-2 i dopiero w ostatnich minutach straciła dwie bramki. Oba młode zespoły pokazały ciekawy futbol. W Błyskawicy znakomicie wypadł Michał Walaszek, nato-miast trener Igloopolu Mariusz Sagan pomimo  porażki był zadowolony z postawy swoich zawodników. – Nie-wiele brakowało nam do remisu – przyznał, za-znaczając, że za tydzień dojdzie do jego zespołu czterech nowych zawodników.

OG. FC – BŁYSKAWICA A  0-10 (0-6)
Bramki: Edi Philot 2, Phil Lop, Olsen Lanera, Tony Lan-era, Tony Mack, Sibona, Phil Eddi, Nouredin
Przez cały czas duża przewaga Błyskawicy. Przeciwnik miał tylko ośmiu zawodników do gry.

NAPERVILLE STRIKERS – POLONEZ 2-2 (0-1)
Bramki: Wojtek Kapuścik, Kuba Chmielewski
Polonez miał tylko po dwóch zawodników  na zmiany, a Strikersi tylko jednego, w tym menedżera, który z koniecznosci wspomagał drużynę. Remis jest chyba  sukcesem Poloneza, bowiem dla jego zawodników było to pierwsze zetknięcie  z piłką od zakończenia jesiennej rundy w PLP. Polonez przystąpił do rozgrywek „z marszu”, treningi wznawia dopiero od stycznia.