Białka i Szaflary bez straty punktu

Trzecia kolejka sezonu w  Lowell Foods Liga Podhalańska przyniosła niespo-dziankę w postaci wysokiej porażki mistrza poprzedniego sezonu Odrowąża z Ratułowem., Odrowąż ma spore kłopoty kadrowe – w ostatnim meczu wystąpiło tytko 9 zawodników, a więc szans na zwycięstwo nie było. To druga porażka Odrowąż  w trzech rozegranych dotąd spotkaniach i nie wygląda na to, by przed zimową przerwa sytuacją mistrza ligi uległa poprawie.
Dwa zespoły pozostają bez straty punktu – prowadzi Watra/Białka przed Szaflarami. Oba maj po 6 pkt i identyczną różnicę bramek, ale ponieważ więcej bramek zdobyła Białka, ona zajmuje pierwszą lokatę,  Te dwa zespoły odegrają czołową rolę w jesiennej rundzie. Jedynym, który pozostaje z zerowym dorobkiem punkowym jest Ratułów.
Oto relacje i aktualna tabela

ODROWĄŻ – SZAFLARY 2-7 (0-4)
Bramki: Carson Stever 2 –  Alex Budac 4, Robert Gacek , Piotr Kiełbasa, Patryk Paprocki
Odrowąż całe spotkanie grał w 9-osobowym składzie i w tej sytuacji trudno było marzyć o nawiązaniu walki z Szaflarami. Już po pierwszej połowie było 4-0, a bramek w tym meczu mogło paść znacznie więcej. Jednak po zmianie stron, przy stanie 4-1 szans na dwie bramki dla Odrowąża  nie wykorzystał Krystian Nowak , który dwukrotnie znalazł się w sytuacji „sam na sam”. Dodatkowy utrudnieniem dla osłabionego liczbowo Odrowąża było to, że spotkanie rozegrano w Worth, na bardzo długim i szerokim boisku. Obie bramki dla zespołu Tomka Greli zdobył utalentowany 16-latek, nabytek tego sezonu – Carson Stever.

WATRA/BIAŁKA –RATUŁOW 4-0 (1-0)
Bramki: Patryk Świątkowski 2, Adrian Cup, Daniel Ratułowski
Pewna wygrana lidera. Bramek mogło paść znacznie więcej, ale prowadzący zespól Białki Adam Rabiański  w drugiej połowie dał pograć wszystkim obecnemu na meczu zawodnikom.,
Ratułów w ciągu całego spotkania oddał zaledwie trzy strzały na bramkę Białki.

1.    Watra/Białka        2    6    12-5
2.    Szaflary            2    6    10-3
3.    Odrowąż            3    3    9-11
4.    Orawa            2    3    8-10
5.    Ratułów            3    0    2-12