Bez zmian w Premier Soccer League

Kolejna rudna spotkań w Open Division  Premier Soccer League  of chicagoland nje przyniosła zmian. Prowadzące w tabeli zespoły – Czarni Jaslo i Błyskawica wygrały swoje spotkania. Błyskawica pokonała zajmujący trzecie miejsce FC Bodrost. Wygrała także Wisła, plasująca się obecnie na czwartej pozycji. Tuż za nimi Wisłoka, która wygrała podczas weekendu dwa spotkania  –w piątek rozgromiła Lechię/Romanię, a niedzielę odprawiła   Fc Mołdovę, strzelając w sumie 10 bramek i nie tracąc ani jednej!

AN0I6334Bramka na 2-0 Patryka Szatko w meczu Czarnych Jasło z Jagiellonią         Foto – Jacek Jówko

W First Division nadal nie traci szans na tytuł Unia Chicago, zajmująca obecnie trzecie miejsce za FC Devils i Borrachos FC. Słabiej spisuje się Polonez, plasujący się na szóstym miejscu.

WISŁOKA – LECHIA/ROMANIA 7-0 (2-0)
Bramki: Taras Didyk 4, Kuba Chmielewski, Darek Zarębczan, Michał Sproch
Po utracie drugiej bramki rywale odsłonili się, co wykorzystała Wisłoka, zdobywając dalszych pięć bramek.

BORRACHOS FC- POLONEZ  2-0 (0-0)
Kilka błędów w obronie sprawiło, że Polonez stracił  dwie bramki, a sam nie zdobył ani jednej, Było wprawdzie kilka kontrataków, ale nie zostały one wykończone celnymi trafieniami

SHOGUN WIND – UNIA CHICAGO 1-5 (1-2)
Bramki: Łukasz Mikołajczak 4, Kevin Kozioł
Na mokrym boisku Shogun Wind nieoczekiwanie uzyskał prowadzenie, gdy śliska piłka po rzucie wolnym wypadła z rąk bramkarza. Po 20 minutach było już 1-1, a jeszcze przed przerwą Kozioł zdobył prowadzenie dla Unii. Po przerwie trzy dalsze bramki uzyskał Mikołajczak, zaliczając klasyczny hat trick.

FC BODROST – BŁYSKAWICA 1-4 (0-2)
Bramki: Shabona 2, Rami 2
Pewna wygrana Błyskawicy, zwłaszcza iż Bułgarzy druga połowę –  po czerwonej kartce – grali w dziesiątkę. Kolejny dobry występ Damiana Pikula, który zaliczył dwie asysty.

CZARNI JASŁO – JAGIELLONIA 3-1 (1-0)
Bramki: Bartek Jaworowski, Patryk Szatko, Marek Szczęśniak z rzutu kar-nego – Łukasz Borys
Mecz niewykorzystanych sytuacji Jagiellonii. Słaba skuteczność zadecydowała o jej porażce w polonijnych derbach. Trzy 100-proc. sytuacje miał Sebastian Romanowski,a  także Grzegorz Zimnoch. Jagiellonia kontaktową bramkę  uzyskała po akcji, którą zapoczątkował  Pawlik, nagrywając do Ściepuka,  ten przedłużył do Borysa, który pewnie posłał piłkę do siatki. W końcówce Marek Szczęśniak przypieczętował wygrana lidera.

AN0I6137Tak padła pierwsza bramka meczu, zdobył ją Bartek Jaworski

AN0I6345Bramka Jagielloni na 2-1 – bramkarz Czarnych Jasło zostal przelobowany

AN0I6360Marek  Szczęśniak  z rzutu karnego zdobywa trzecia bramke. Wojtek Siwik był bliski sięgnięcia tej piłki

AN0I6117                                                   Zdjęcia – Jacek Jówko

WISŁOKA – FC MOŁDOVA 3-0 (0-0)
Bramki: Maciej Szczepański 2, Krzysztof Śmierzchalski
Pierwsza połowa to słabsza gra Wisłoki. W  tym okresie odnotować można strzał Miszy Moskovica  w słupek. Po przerwie było już znacznie lepiej, a bramek powinno paść znacznie więcej – nie wykorzystali dogodnych sytuacji Chmielewski, Szczepański. Rywale w tyk okresie praktycznie nie stworzyli zagrożenia pod bramką Wisłoki.

WISŁĄ  –  EDGEWATER CASTLE   7-3 (3-3)
Bramki: Jorge Alvarez 2, Alex Lluek 2, Piotr Łagowski, Marco Alvarez,  Daniel Kulawiak
Już w 6 min Wisła po bramce  Łagowskiego objęła prowadzenie. Wpraw-dzie  cztery minuty później przeciwnik wyrównał na 1-1, ale po 30 minutach gry było 3-1 dla Wisły. Kilka błędów w obronie sprawiało, że do przerwy był wynik 3-3. Tuż po przerwie Wisła ponownie objęła prowadzenie 4-3 i później dominowała na boisku. Ostatnią bramkę w tym dniu zdobył Alex Lulek, ustalając końcowy rezultat 7-3.

Over-30 Division Red
FC NATIONAL – WISŁA 0-1 (0-1)
Bramka:Sebastian Grosman
Jedyna bramka dnia padła po uderzeniu z ostrego kąta  przez Grosmana, który przelobował bramkarza. Szans na dalsze bramki nie wykorzystali Zbyszek Mazgaj,  Mateusz Kozbierak i ponownie Sebastian Grosman.

BALCAN FC – BŁYSKAWICA,  przełożony na prośbę Blyskawicy
Over-30 Division White

IGLOOPOL – FC OASU 3-3 (1-1)
Bramki: Marcin  Rak, Tomasz Przepiórka, Grzegorz Sykut
Był to mecz walki na śliskiej nawierzchni, sprawiając ogromne kłopoty obu drużynom. Cieszy, że Igloopol, mając  w pierwszej połowie tyko 10 zawodników, przetrzymał ataki rywala, a nawet prowadził po bramce Polaka, uzyskanej bezpośrednio z rzutu rożnego. Niestety zaraz po wznowieniu gry ze środka, rywale wyrównali. Przeciwnik miał 15 zawod-ników2. do gry.
Dobra postawa Pawła  Popielarza w  bramce. Igloopool wyrównał na 3-3 dpiero w doliczonym czasie gry. Strzał Sykuta w 93 min za linii pola karnego dał zespołowi cenny remis.