Bez zmian w czołówce

Szósta kolejka sezonu halowego w Metropolitan Soccer League nie przyniosła zmian w układzie czołówki. Wygrały trzy prowadzące zespoły – United Serbs, Schwaben i Eagles i w tej sytuacji Serbowie nadal mają 3 punkty przewagi nad Schwaben i 5  punktów nad Eagles.
Po cichu liczono, że w derbowym pojedynku serbskim (United Serbs – Belgrade) może – jak to czasami w derbach bywa – dojść do niespodzianki. Tak się jednak nie stało, lider wygrał przekonywająco (5-0) i nadal pozostaje najpoważniejszym kandydatem do mistrzowskiego tytułu.

Schwaben także wygrało, chociaż nieznacznie – tylko 3-2 z Sockers. Schwaben przegrywało w I połowie 0-1, potem wyszło na 3-1, a w ostatnich sekundach Sockers zdobyli kontaktową bramkę. Ponownie Schwaben pomogli sędziowie, bo Sockers w tym meczu zasłużyli co najmniej na remis.
Eagles po porażce przed tygodniem ze Schwaben, tym razem zagrał bardzo dobrze i pewnie pokonał Kickers. Sporo oddanych celnych strzałów, po których piłka sześciokrotnie trafiła do siatki rywala. Honorowy punkt zdobył Kickers dopiero na 4 min, przed końcem gry przy stanie 5-0 dla Eagles.
Eagles wystąpił w pełnym składzie, zabrakło tylko kontuzjowanego Michaela Kapusty. W bramce stał tym razem Piotr Śliwa.
Prezes klubu Eagles Stanley Makówka pragnie wyjaśnić, ze wbrew temu co przekazał mi, zdenerwowany bezpośrednio po przegranej ze Schwaben, broniący wówczas Marek Loś  spisywał się – zwłascza w I połowie – znakomicie, będąc w tym okresie najlepszym w drużynie „orłów”.

Oto wyniki
EAGLES – KICKERS 6-1 (4-0)
Bramki: Darek Szewczyk 2, Marek Golik, Arkadiusz Skital,  Jacek Lechowicz i Erik Cervantes.
W pozostałych spotkaniach:
Wings – Zrinski 1-3; Vikings – International 5-0; Schwaben – Sockers 3-2; Green-White – Serbska 3-3; Belgrade – United Serbs 0-5
1.United Serbs        6    18    28-9
2.Schwaben            6    15    33-19
3.Eagles            6    13    33-14
4.Zrinski            6    12    23-12
5.Vikings            6    11    20-13
6.Sockers            6    9    13-19
7.Kickers            6    7    17-25
8.Wings            6    6    14-32