Bez polonijnych teamów w play off

W niedzielę dobiegł  końca regularny sezon w Polonijnej Lidze Siatkówki. Ostatnia kolejka miała wyjaśnić, które zespoły – obok Russian Bears i Vantage Law Firm – zakwalifikują się do decydującej fazy rozgrywek, do finałowej czwórki. Jak było do przewiedzenia trzecie miejsce   wywalczył Zahid, który bez problemów pokonał najsłabszy zespół – Midway Grin fing Inc.  O czwarte miejsce w ostatnim pojedynku dnia walczyły zespoły AAC Eagles i BH Volley.
Spotkanie niezwykle zacięte – po pierwszym, wygranym przez Eagles secie, wydawało się, ze bliżej awansu są „orły”. Ale drugiego seta po dramatycznej końcówce wygrał  BH Volley 27-25 i to załamało Eagles, który oddał tie-break bez większej walki. Tak więc Eagles odpadł z dalszej rywalizacji, chociaż jeszcze w drugiej fazie rozgrywek był niemal pewny awansu. Obok Eagles,  poza play of pozostał zdecydowany outsider – Midway Grindng Inc. To jedyne polonijne zespoły, pozostałe bowiem to: rosyjski Russian Bears; amerykański Vantage Law, ząś dwa dalsze to mieszanka meksykańsko-polska w  BH Volley i ukraiński  Zahid.
Za tydzień pierwsze półfinały:  Russian Bears – BH Volley i Vantage Law – Zahid. Gra toczyć się będzie do trzech wygranych setów. Pocz. godz. 11.30 a.m. .